سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

هوشمندسازی 200 کلاس پایه ششم در بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

هوشمندسازی 200 کلاس پایه ششم در بابل

عیسی لطیفی صبح امروز به مناسبت هفته شورای آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهم‌ترین وظیفه شورای آموزش و پرورش که در سال 1372 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، پشتیبانی از تعلیم و تربیت به منظور تحقق و مشارکت مردم در آموزش و پرورش و بهره‌گیری از کلیه امکانات موجود برای تأسیس و تجهیز فضای آموزشی و تسریع در فعالیت آموزشی و تربیتی است.

وی افزود: توزیع تخصیص اعتبارات دولتی برای آموزش و پرورش، تصویب ضوابط مالی آموزش و پرورش و مدارس، اولویت‌بندی هزینه‌ها در مسائل مالی مدارس، پیشنهاد عوارض برای توسعه، تجهیز و تأسیس مدارس، بررسی و تصمیم‌گیری برای برنامه‌ریزی نیروی انسانی براساس داشته‌ها با تصویب آموزش و پرورش به اداره کل و وزارتخانه، تشویق و ترغیب خیران برای احداث مدارس و مراکز آموزشی و تربیتی، احداث سالن ورزشی، تجهیز و تعمیر مدارس از اهم فعالیت این شورا است.

لطیفی دیدار اعضای شورای آموزش و پرورش با امام جمعه بابل، نواختن زنگ مشارکت، فراخوان مقاله و برپایی نمایشگاه در معرفی آموزش و پرورش، برگزاری مسابقات علمی و طراحی وی‍ژه دانش‌آموزان و فرهیختگان و ارسال پیامک برای مدیران در تبیین نقش شوای آموزش و پرورش را به عنوان مهم‌ترین برنامه‌های هفته شورای آموزش و پرورش بابل دانست.

این مسئول تصریح کرد: براساس سند تحول بنیادین مستمر توانستیم از 210 کلاس پایه ششم که لازمه آن داشتن فضای الکترونیکی و هوشمندسازی است، 200 کلاس درس را به کمک خیران و مشارکت مردمی، هوشمند و یا نیمه هوشمندسازی کردیم.

وی از تشکیل کانون خیران بانوان بابل خبر داد و اظهار داشت: اعضای این کانون متشکل از 9 نفر بوده که به مدت دو هفته فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که بیشتر فعالیت آن‌ها در زمینه کیفی‌سازی و هوشمندسازی مدارس است و تاکنون در امر تجهیز، مرمت و بهسازی مدارس بسیار فعال‌تر از کانون خیران آقا که در بخش بازسازی مدارس فعالیت دارند، عمل کرده‌اند.

مدیر آموزش و پرورش بابل با اشاره به این‌که خیران مدرسه‌ساز بابل رتبه نخست کشوری را کسب کرده‌اند، اظهار داشت: آموزش و پرورش بابل دارای 23 پروژه نیمه تمام بوده که هشت پروژه خیرساز است و تاکنون به تمام تعهدات خود عمل کردند اما به علت مشکلات بودجه‌ای هنوز اداره کل نوسازی به تعهدات خود عمل نکرده و پروژه‌ها به اتمام نرسیده است.