جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

هوشمندسازی مدارس مازندران با همت خیران به سرانجام خواهد رسید - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هوشمندسازی مدارس مازندران با همت خیران به سرانجام خواهد رسید

هوشمندسازی مدارس مازندران با همت خیران به سرانجام خواهد رسید


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت:هوشمندسازی مدارس مازندران در صورت همت خیران به سرانجام خواهد رسید.

هوشمندسازی مدارس مازندران با همت خیران به سرانجام خواهد رسید

سید علی قاسمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به حمایت خیران و نقش آنان در رفع کمبود فضای آموزشی طی 17سال اخیر در مازندران افزود:تاکنون 77 درصد تعهد این نیکوکاران عملی شده است.

وی از برگزاری نخستین مجمع خیران مدرسه ساز مازندرانی از سراسر کشور در تهران در بیستم اردیبهشت ماه خبر داد و اظهار امیدواری کرد که در این همایش ملی از تلاش خیران بهره بیشتری گرفته شود .

او با بیان اینکه آموزش و پرورش به تنهایی قادر به تامین امکانات و تجهیزات آموزشی و تعلیمی نیست،یاد آور شد:منابع دولتی برای تامین امکانات و تجهیزات آموزشی و همچنین توسعه فضاهای مناسب نیز محدود است.

قاسمی گفت : با توجه به دغدغه نظام اسلامی برای پویایی آموزش و پرورش و تربیت نیروی انسانی برای صنعت، خدمات، کشاورزی و دیگر عرصه های اقتصادی و تولیدی، توجه ویژه به دستگاه تعلیم و تربیت ضرورتی اجتناب ناپذیر است و به حمایت در پربار کردن این عرصه ها نیازمندیم.

او با اشاره به مدارس تخریبی در همه شهرهای مازندران افزود : ۵۵ درصد مدارس استان نیازمند مقاوم سازی است.

قاسمی با بیان اینکه آموزش و پرورش مازندران به لحاظ مشارکت مردمی دارای رتبه دوم کشوری است، گفت : بیش از 300 مدرسه این استان قدمتی بیش از ۴۰ سال دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به مهارت آموزی یاد آور شد : کارگاه های هنرستان ها باید به تجهیزات و امکانات با رشته مورد نظر مجهز شوند.

او به تشکیل مجمع خیران مدرسه ساز مازندران از سال 1377 اشاره کرد و از برگزاری هفدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز مازندران در روز هفتم خرداد در استان خبر داد و گفت که این دسته از خیران حتی نسبت به سایر خیران تعداد بیشتری مدرسه ساخته و از عملکرد بالاتری برخوردارند.

وی ضمن اعلام نیاز به حمایت رسانه های خبری خاطرنشان کرد:اصحاب رسانه می توانند در زمینه روشن کردن ابعاد مختلف فضای تعلیم و تربیت مازندران نقش آفرینی کنند.

میزان تعهد خیران در شانزدهمین دوره این جشنواره 240میلیارد ریال بود.