جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

هوا مازندران پایان هفته 2 درجه گرمتر می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

هوا مازندران پایان هفته 2 درجه گرمتر می شود

هواشناسی مازندران پیش بینی کرده است که دمای هوای استان طی روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته با 2 درجه افزایش،مرز 37 درجه سانتی گراد را پشت سر خواهد گذاشت.

هوا مازندران پایان هفته 2 درجه گرمتر می شود

سعید غلامپور کارشناس هواشناسی مازندران روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا دمای هوای مرکز استان در روز جاری را در گرم ترین زمان 35 درجه سانتی گراد پیش بینی کرد و گفت که امشب هم در خنک ترین زمان دمای هوای ساری به 23 درجه خواهد رسید.
وی وضعیت جوی مازندران را برای روزهای پنجشنبه و جمعه صاف و آفتابی پیش بینی کرد و افزود که احتمالا این وضعیت جوی تا یک هفته آینده ادامه خواهد داشت .
غلامپور وضعیت جوی روز شنبه هفته آینده استان را هم صاف و آفتابی پیش بینی کرد و اظهار داشت: نقشه های پیش یابی نشان می دهد که هوای استان در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده با کاهش حدود سه تا چهار درجه ای ، کمی خنک شود.
شهروندان و گردشگران مازندران حدود 20 روز گذشته را با هوای گرم و شرجی سپری کردند.
گرمای هوا بدون بارندگی اگر چه سبب شد تا کشاورزان مازندران محصول بیش از 70 درصد از شالیزارهای استان را برداشت کنند ، ولی کشت دوم برنج به خاطر وضعیت جوی برای بسیاری از کشاورزان مشکل شده است .
بر اساس آمار سازمان جهاد کشاورزی مازندران امسال بیش از 35 هزار هکتار از زمین های شالیزاری استان دوباره نشا شده و حدود 80 هزار هکتار نیز به روش رتون ( پرورش ساقه شالی) در حال انجام است.
بر اساس پیش بینی تخصصی فصلی هواشناسی مازندران ،میزان بارش در ماههای مرداد و شهریور در حد میانگین بلند مدت و برای فصل پائیز سال جاری کمتر از میانگین بلند مدت خواهد بود.
همچنین بر اساس پیش بینی فصلی ، میانگین دمای هوا استان مازندران در دوره سه ماهه مرداد، شهریور و مهر سال 95 تا یک درجه بیشتر از نرمال بلندمدت خواهد بود .