جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

هوای مازندران فردا صاف است/بارش باران از روز سه‌شنبه - نمایش محتوای خبر

 

 

هوای مازندران فردا صاف است/بارش باران از روز سه‌شنبه

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: انتظار داریم از روز دوشنبه 24 تا صبح روز سه‌شنبه 25 اسفند ماه امسال آسمان مازندران عمدتاً صاف تا نیمه‌ابری باشد.

هوای مازندران فردا صاف است/بارش باران از روز سه‌شنبه

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: از بامداد روز شنبه 22 اسفند ماه امسال با تقویت جریانات شمالی بر روی سواحل جنوبی دریای خزر شاهد بارش‌های پراکنده‌ای در سطح استان بودیم و همچنین دمای هوا نیز به‌ویژه در ارتفاعات نسبت به روزهای قبل کاهش پیدا کرد.

وی بیان کرد: صبح روز یک‌شنبه 23 اسفند ماه امسال با استقرار این سامانه بارش‌های پراکنده در سطح مازندران ادامه داشت که انتظار داریم از بعدازظهر امروز از ناپایداری هوا کاسته شود.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی انتظار داریم از روز دوشنبه 24 تا صبح روز سه‌شنبه 25 اسفند ماه امسال با تقویت سامانه کم‌فشار بر روی سواحل دریای خزر و شکل‌گیری جریانات جنوبی (خشکی به دریا) آسمان مازندران عمدتاً به‌صورت صاف تا نیمه‌ابری باشد.

اسدی با اشاره به افزایش دمای هوای مازندران از روز دوشنبه تا صبح سه‌شنبه، اضافه کرد: همچنین در این مدت احتمال وزش باد گرم در ارتفاعات استان وجود دارد.

وی یادآور شد: از بعدازظهر سه‌شنبه مجدداً با شمالی شدن جریانات سطح زمین و همچنین عبور امواج تراز میانی جو، انتظار می‌رود شرایط برای ابرناکی آسمان فراهم شود و به‌تدریج شاهد بارندگی و وزش باد در سطح استان باشیم.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اعلام اینکه پیش‌بینی می‌شود این بارندگی‌ها روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه به تناوب در سطح استان ادامه داشته باشد، بیان کرد: همچنین دمای هوای مازندران در این مدت نیز کاهش پیدا می‌کند.

اسدی در پایان گفت: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی انتظار داریم روز جمعه به‌تدریج از ناپایداری هوای مازندران کاسته شود.