جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

هوای مازندران تا اواسط هفته جاری صاف است - نمایش محتوای خبر

 

 

هوای مازندران تا اواسط هفته جاری صاف است

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از روز یک‌شنبه تا چهارشنبه جو نسبتا پایداری در استان حاکم است.

هوای مازندران تا اواسط هفته جاری صاف است

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: پیرو اطلاعیه قبلی اداره کل هواشناسی مازندران طی روزهای چهارشنبه 23 و پنج‌شنبه 24 دی ماه امسال به‌دلیل شکل‌گیری جریانات جنوبی شاهد افزایش دما در سطح استان بودیم به‌طوری‌که روز پنج‌شنبه دمای هوا در پل سفید و ساری به 24 درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید که تقریبا در این فصل سال دمای کم سابقه‌ای بوده است.

وی بیان کرد: از شب پنج‌شنبه با نفوذ سامانه ناپایدار و شکل‌گیری تدریجی جریانات شمالی شرایط برای ابرناکی مهیا شد که روز جمعه شاهد بارندگی در سطح مازندران بودیم.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: دمای هوای مازندران در روز جمعه نسبت به روز گذشته کاهش محسوس پیدا کرد به‌طوری که بیشترین دمای هوای در پل‌سفید با  15 درجه را شاهد بودیم و دمای هوای ساری 12 درجه نسبت به روز قبل کاهش پیدا کرد.

اسدی ادامه داد: روز جمعه آسمان ابری و شاهد بارش‌هایی در سطح مازندران بودیم که بیشترین بارش تا ساعت 21:30 مربوط به رامسر پنج، نوشهر چهار، قائمشهر و آمل سه و ساری 2 میلی‌متر بوده است.

این مسئول اضافه کرد: بیشترین باد مربوط به دشت‌ناز حدود 40 کیلومتر بر ساعت بوده است.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: وضعیت جوی در ارتفاعات استان به صورت ابری و مه‌آلود است و علاوه بر کاهش دما شاهد بارش‌های پراکنده‌ای در مناطق مختلف هستیم.

اسدی با اعلام اینکه بارش‌ها تا صبح روز شنبه 26 دی ماه امسال به‌تناوب در سطح مازندران ادامه داشت، اظهار کرد: بعدازظهر از ابرناکی و ناپایداری آسمان مازندران کاسته می‌شود به طوری‌که از روز یک‌شنبه تا چهارشنبه جوی نسبتا پایداری در استان حاکم است و به دلیل شکل‌گیری جریانات جنوبی به‌ویژه روز سه‌شنبه انتظار داریم از روز یک‌شنبه روند افزایشی داشته باشیم که این افزایش دما در روز سه‌شنبه محسوس است.

وی در پایان گفت: همچنین وضعیت دریای مازندران نیز برای 24 ساعت آینده مواج پیش‌بینی می‌شود.