سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

هوای مازندران بارانی و سرد می‌شود/ سیلابی شدن مسیل‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

هوای مازندران بارانی و سرد می‌شود/ سیلابی شدن مسیل‌ها

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از نیمه‌شب چهارشنبه با تقویت و نفوذ سامانه بارشی، انتظار داریم شاهد وزش باد(برخی مناطق شدید)، رگبار و رعد و برق در استان باشیم.

هوای مازندران بارانی و سرد می‌شود/ سیلابی شدن مسیل‌ها

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: روز چهارشنبه هفتم مهرماه امسال شاهد افزایش نسبی دمای هوای مازندران بودیم، به‌ طوری‌ که بیشینه دمای امروز ساری و بندر امیرآباد 29، قائم‌شهر، بابلسر، آمل و گلوگاه 28، دشت‌ناز 27، کجور، سیاه‌بیشه، رامسر و نوشهر 26، بلده و پل‌سفید 25، آلاشت 23 و کیاسر 22 درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید.

وی ادامه داد: کمینه دمای هوای استان شب گذشته در خنک‌ترین ساعت از بلده با 6 درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسید.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: پیرو اطلاعیه و اخطاریه صادره از اداره‌کل هواشناسی مازندران از نیمه‌شب چهارشنبه با تقویت و نفوذ سامانه بارشی انتظار داریم شاهد وزش باد (برخی مناطق شدید)، رگبار و رعد و برق در استان باشیم.

این مسؤول با بیان اینکه این بارندگی‌ها همراه با کاهش دما فردا در آسمان مازندران تداوم دارد، اضافه کرد: مجدداً از عصر روز جمعه تا روز شنبه با عبور موج دوم شاهد بارندگی، وزش باد و رعد و برق پراکنده در آسمان استان خواهیم بود.

اسدی درباره وضعیت دمای هوای مازندران در این مدت، افزود: دمای هوا روز پنج‌شنبه تا 10 درجه کاهش می‌یابد و این کاهش دما تا اوایل هفته آینده ادامه دارد و روز شنبه کاهش دما محسوس‌تر است.

وی اضافه کرد: از امشب تا روز شنبه با نفوذ سامانه بارشی ارتفاعات و محورهای کوهستانی استان گاهاً مه‌آلود و با کاهش دید همراه بود و به‌دلیل بارش‌ها لغزنده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: از امشب تا اوایل هفته آینده به‌تناوب به‌دلیل بارش‌های رگباری و شدید آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌‌ها و رودخانه‌های مازندران پیش‌بینی می‌شود.

این مسؤول با اعلام اینکه از روز یک‌شنبه جو نسبتاً پایداری در آسمان مازندران حاکم می‌شود، جزییات بیشتر در مورد وضعیت هوای مازندران در روزهای آینده اطلاع‌رسانی می‌شود.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران از امشب به‌صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود و برای فعالیت‌های دریایی به‌ویژه در بخش صید و صیادی مناسب نیست.