حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

هوای مازندران بارانی و سرد می‌شود/بارش پراکنده برف و باران در ارتفاعات مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

هوای مازندران بارانی و سرد می‌شود/بارش پراکنده برف و باران در ارتفاعات مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: انتظار داریم روز یک‌شنبه شاهد بارش متناوب باران، وزش باد و کاهش دمای هوای استان باشیم.

هوای مازندران بارانی و سرد می‌شود/بارش پراکنده برف و باران در ارتفاعات مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در حال حاضر برخی از مناطق ساحلی و جلگه‌ای بخش مرکزی مازندران شاهد آسمانی مه‌آلود هستیم که انتظار داریم از غلظت مه کاسته شود.

وی ادامه داد: همچنین در ارتفاعات مازندران نیز شاهد آسمانی صاف تا نیمه‌ابری هستیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: بیشینه دمای هوا طی 24 ساعت گذشته مربوط به پل‌سفید و کیاسر با 17 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دمای هوا نیز از بلده با 3 درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شد.

اسدی افزود: دمای هوای شهرستان ساری نیز بین حداقل 4 و حداکثر 15 درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

وی با اشاره به اینکه امروز جو نسبتاً پایداری در آسمان مازندران حاکم است، تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از امشب انتظار داریم با شکل‌گیری و تقویت جریانات شمالی شاهد افزایش ابر و از سمت غرب استان بارندگی در استان باشیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اضافه کرد: روز یک‌شنبه با استقرار جریانات شمالی و عبور جریانات ناپایدار تراز میانی شاهد بارش متناوب باران، وزش باد و کاهش دمای هوا هستیم که در ارتفاعات بارش پراکنده برف و باران را داریم.

اسدی یادآور شد: ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی مازندران به‌صورت مه‌آلود بوده و با کاهش دید همراه است.

وی به تداوم بارش‌های پراکنده تا روز دوشنبه در مازندران، افزود: از اواخر روز دوشنبه از ناپایداری هوا کاسته شده و روز سه‌شنبه جو نسبتاً پایداری در آسمان استان حاکم می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران از امشب به‌تدریج به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.