سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

هواشناسی مازندران: بیش از 24 میلی متر باران در ساری بارید - نمایش محتوای خبر

 

 

هواشناسی مازندران: بیش از 24 میلی متر باران در ساری بارید

نوربخش داداشی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : همچنین در این مدت در کیاسر 2/21 ، پل سفید 5/20 ، بابلسر و قائمشهر 5/19 ، دشت ناز 2/15 ، بندر امیرآباد 6/14 ، نوشهر 8/13 ، گلوگاه 8/10 ، آلاشت 6/9 ، آمل 8/8 ، کجور 4/6 ، سیاه بیشه 9/4 ، رامسر 8/3 و بلده هشت دهم میلی متر بارندگی ثبت شد.

وی گفت: با تقویت جریانات سرد و مرطوب شمالی سطح زمین و عبور امواج ناپایدار تر ازمیانی جو ، از صبح روز یکشنبه از سمت غرب استان به تدریج شاهد بارندگی ( در ارتفاعات بارش برف ) ، کاهش دما و وزش باد بودیم که این وضعیت به تدریج به مناطق مرکزی و شرق استان ادامه داشت.

مدیرکل هواشناسی مازندران اظهارداشت: از روز یکشنبه تا صبح امروز بیشترین میزان سرعت باد با 36 کیلومتر در ساعت در آمل گزارش شده است.

داداشی گفت: همچنین در این مدت 20 سانتی متر برف در کیاسر بارید.وی وضعیت کنونی هوای مازندران صاف تا نیمه ابری ، وضعیت دریا با موج کوتاه ، سمت باد شمال شرقی تا غرب و سرعت باد را سه تا هشت متر بر ثانیه ذکرکرد.

وی افزود: هوای مازندران از روز چهارشنبه صاف تا قسمتی ابرای همراه با افزایش نسبی دما همراه است.

وی با عنوان اینکه همچنین هوای مازندران در روز پنجشنبه صاف تا نیمه ابری به تدریج با افزایش ابر و وزش باد همراه است ، گفت: در روز جمعه نیز شهروندان مازندرانی شاهد هوای صاف تا نیمه ابری خواهند بود.

وی بیشینه دمای هوای امروز ساری با چهار درجه افزایش نسبت به روز گذشته 13 درجه و کمینه دمای هوای امشب این شهر را نیز با سه درجه کاهش نسبت به شب گذشته چهار درجه سلسیوس بالای صفر اعلام کرد.