جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

هنر ابزاری مهم برای اطلاع رسانی در تاریخ اسلام است - نمایش محتوای خبر

 

 

هنر ابزاری مهم برای اطلاع رسانی در تاریخ اسلام است

به گزارش ایرنا، آیت الله ˈنورالله طبرسیˈ روز دوشنبه در دیدار با رییس، معاونات جمعی از کارکنان و هنرمندان حوزه هنری مازندران در ساری با تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه محرم الحرام، افزود: از طریق هنر است که می توان به بیان تاثیر گذار وقایع و رفتاری های اجتماعی پرداخت و آنها را در تاریخ بهترین شکل ثبت کرد.

وی با اشاره به اینکه باید در قالب هنر به بیان زشتیها، خوبیها و زبیائیها بپردازیم ، اظهار داشت: هنر اسلامی جزء فاخر و افتخار آمیز از تاریخ اسلام و مسلمانان است.

وی بیان داشت: برخی از حماسه های بی بدیل ملت ولایتمدار ایران اسلامی نیز امروزه از طریق تئاتر، سینما و نقاشی و دیگر هنر ها برای نسل جدید بازگو و بیان می شود و بطور قطع باید بیش از پیش از ابزار هنر استفاده شود.

امام جمعه ساری اضافه کرد: از هنری که در سروده ها و اشعار شعرایی همچون حافظ، سعدی و مولانا نهفته است باید به نحوه احسن استفاده شود و بطور قطع هنر عملی و اصیل باعث الگو سازی در جامعه اسلامی می شود و در واقع به جامعه نشاط، طراوت و شادابی می دهد.

آیت الله طبرسی در بخش دیگر از سخنانش به واقعه تلخ و غمبار کربلا اشاره کرد و گفت: حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایش برای احیای دین خدا به دست ظالمان و کافران آن زمان مظلومانه به شهادت رسیدند و این حق نسل جدید است که بدانند در عاشورا چه گذشت.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری افزود: امروزه این واقعه تلخ و غمبار با تعزیه خوانی، نمایش های خیابانی و تئاتر برای جامعه تشریح و معرفی می شود و عمل هنرمندان فاخر و نزد خدا محبوب است.

آیت الله طبرسی بیان داشت: رشادتها، ایثارگریها و جانفشانیهای ملت سلحشور ایران اسلامی باید از طریق هنر احیا و ماندگار بماند.