رونق تولید ملی | دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸

هنرمندان شهرستان نکا مشکل فضای فرهنگی ندارند - نمایش محتوای خبر

 

 

هنرمندان شهرستان نکا مشکل فضای فرهنگی ندارند

محمدعلی صفرپور در حاشیه برگزاری شب شعر یاد یار مهربان در اداره فرهنگ و ارشاد نکا در این شهرستان افزود: این شب شهر به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و در آستانه هفته بسیج با هدف شناساندن نیروهای شعر شهرستان برگزار شد.

وی افزود: در این شب شعر که با حضور امام جمعه نکا، حمیدزاده عضو جبهه پایداری کشور، فرماندار نکا، جمعی از مسئولان و هنرمندان برگزار شد شعرا به بیان و قرائت اشعاری پرمحتوا با مضامین کتاب، هنر، مذهبی و عاشقانه پرداختند.

صفرپور ادامه داد: برگزاری شب شعر زمانی مناسب برای شناسایی استعدادهای جوانان است که این شب شعر نیز به همت اداره ارشاد، کانون بسیج هنرمندان و  کتابخانه عمومی نکا برگزار شد.

این مسئول فرهنگی بیان داشت: کانون هنرمندان بسیج می‌تواند پایگاه مناسبی برای تبلور زیبایی‌ها، مرکز جوشش و کوشش استعدادهای درخشان و ارزشمند باشد.

وی نکوداشت برنامه‌های فرهنگ و ادب را یادآور ارزش‌ها و افتخارات معنوی ایران اسلامی دانست و گفت: تاریخ این سرزمین سرشار از خاطرات و اثرات کوشش‌های نامدارانی است که با شعر و اندیشه خود برای سر بلندی این سرزمین گام برداشتند و باید در راستای به پا داشتن نام بلندشان تلاش شود.

صفرپور گفت: با بهره‌برداری از مجتمع فرهنگی هنری نکا و تجهیز آن مشکلات کمبود فضای فرهنگی هنری برای فعالیت انجمن‌های مختلف فرهنگی هنری برطرف شده و اکنون هنرمندان ما مشکلی برای فعالیت‌های مختلف هنری و فرهنگی ندارند.

مدیر کانون بسیج هنرمندان نکا ادامه داد: توسعه مبانی احکام دین مبین اسلام با فرهنگ بسیج در دستور کار این کانون قرار گرفته است.

صفرپور گفت: با فعالیت در بسیج هنرمندان سعی می‌کنیم به نیازهای انقلاب و جامعه پاسخ بگوییم و جامعه را در مسیر واقعی اهداف نظام هدایت کنیم.

 در پایان این مراسم از حدود 10 نفر از شعرایی که به قرائت اشعار خود پرداختند، تجلیل شد.