جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

هنرمندان از تسهیلات 500میلیون ریالی ساخت مسکن برخوردار می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

هنرمندان از تسهیلات 500میلیون ریالی ساخت مسکن برخوردار می شوند

اصغر امیرنیا ˈ روز شنبه در سفر به شهرستان آمل به خبرنگار ایرنا گفت: این تسهیلات برای پرداخت به هنرمندان متقاضی و واجد شرایط در شهرستانها در حال پیگیری است.

وی افزود: پرداخت این تسهیلات حمایتی به هنرمندان هنرهای تجسمی کشور در تهران و برخی کلانشهرهای کشور با توجه به کمبود زمین ونیز افزایش قیمت زمین با این میزان امکان پذیرنیست اما برای بهره مند شدن هنرمندان شهرستانهای کوچکتر شرایط فراهم است.

مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دولت درسال 88 و در سفرهای استانی به منظوز حمایت از هنرمندان رشته های مختلف پرداخت تسهیلات مسکن به آنان را تصویب اما با جدیت پیگیر وعملیاتی نشده بود که اکنون شرایط پرداخت آن در حال عملیاتی شدن است.

امیرنیا ابرازامیدواری کرد: مسئولان بانکها هم در مورد افراد هنرمندان معرفی شده برای گرفتن تسهیلات 500میلیون ریالی ساخت مسکن مهر همکاری کنند.

وی همچنین از برگزاری سومین جشنواره بین المللی رشد و توسعه هنری کودکان و نوجوانان دررشته های نقاشی، خوشنویسی، حجم و ادبیات روزهای 29 مهر تا اول آبان ماه در تهران خبر دادو افزود: این جشنواره در سه بخش کارگاه های تخصصی کودک و نوجوان در رشته های نقاشی، حجم و کاردستی، خلاقیت در خط و خوشنویسی، قصه گویی، نمایش های خلاق و ادبیات کودکان و بازی های خلاق)، میزگرد و سخنرانی برای مربیان هنر کودک و نوجوان، خانواده ها و مدیران فرهنگی و نمایشگاه های آثار برگزیده دوره قبل جشنواره، آثار هنرمندان میهمان خارجی و نمایش ماسک های ادبیات کودک و نوجوان برگزار می شود.

وی همچنین یادآورشد: بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان با همت مرکز هنرهای تجسمی شهریور ماه سال جاری در استان گلستان برگزار می شود.