جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

هنجارهای اخلاقی به بهانه جذب گردشگر نادیده گرفته نشود - نمایش محتوای خبر

 

 

هنجارهای اخلاقی به بهانه جذب گردشگر نادیده گرفته نشود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام عبدالرحمان باقرزاده  در جلسه شورای اداری این شهرستان بیان داشت: در ایام نوروز و تعطیلات باید بیش از درآمدزایی اقتصادی به هنجارهای اخلاقی و اجتماعی حساسیت داشته باشیم و امر به معروف و نهی از منکر فراموش نشود.

امام جمعه نور اظهار داشت: در آستانه سال جدید شهرستان نور به عنوان یکی از مناطق گردشگرپذیر باید آماده پذیرایی از مسافران باشد و خود را برای تسهیلات نوروزی مهیا کند.

وی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی خیلی مناسب نیست، تصریح کرد: بازار باید برای حفظ گردشگر تلاش کند و کاری نکنند مردم فراری شوند.

باقرزاده خاطرنشان کرد: اگر ما موفق به نگهداری و حفظ گردشگر نشویم، قطعا دیگران از آن بهره خواهند برد و جذب می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: نباید به بهانه جذب گردشگر، امر به معروف و نهی از منکر فراموش شود و هنجارها نادیده گرفته شود.

امام جمعه نور ابراز داشت: برخی از مراکز تفریحی، سواحل، مجتمع‌ها و شهرک‌های مسکونی در شمال  کشور، تفکر حیات خلوت دارند، که این تفکر صحیح نیست و باید به هنجارهای اجتماعی حساسیت داشته باشیم.

باقرزاده در تذکری برای تزیین شهرها ابراز داشت: در تزیین و زیباسازی شهرها،باید سرمایه‌ها و داشته‌های معنوی خود را به رخ دیگران بکشیم و در این راستا بهتر است از تصاویر شهدا برای در منظر دید عموم بودن استفاده شود تا مردم بدانند آلاله‌های این سرزمین برای حفظ خاک و ارزش‌های دینی جان‌شان را دادند.