جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

همکدی تلفن در مازندران با موفقیت انجام شد - نمایش محتوای خبر

 

 

همکدی تلفن در مازندران با موفقیت انجام شد

بهروز باباجانی امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه اجرای طرح همکدی استان مازندران با موفقیت انجام شد، اظهار داشت: در راستای حذف کدهای درون‌ شهری تمام استان‌ها، از روز چهارشنبه 11 تیر ماه ساعت 22 شب اجرای این طرح در استان مازندران با تلاش شبانه روزی متخصصان مخابرات استان با موفقیت به پایان رسید که در این راستا کد این استان به 011 تغییر و شماره‌های ثابت این استان از هفت رقم به 8 رقم تغییر یافت.

وی گفت: با اجرای این طرح برای شماره گیری بین شهری و روستایی داخل استان نیاز به گرفتن پیش شماره یا کد نبوده و ارتباطات درون استانی به صورت داخلی محاسبه و برای ارتباطات خارج استان و تلفن همراه برای کل استان از پیش شماره 011 استفاده می شود.

وی افزود: با این وجود باز دیده می شود که مشترکین مازندرانی برای دریافت شماره های جدید اولین اقدامی که انجام می دهند تماس با 118 است در صورتی  که راه های آسانتری برای دریافت تغییرات موجود است.

مدیرعامل مخابرات استان در این خصوص راههای دسترسی به تغییرات طرح همکدی در تلفن ها را تشریح و خواستار عدم فشار به 118 شد و گفت: آخرین راهی که مشترکین می توانند از آن بهره گیرند می تواند 118 باشد.

مدیرعامل مخابرات مازندران بیان داشت: مشترکین استان می توانند برای دستیابی به اطلاعات  همکدی در خصوص شماره جدید خود عدد 8 را ابتدای شماره خود اضافه کنند که بهترین روش است.

باباجانی افزود: دومین راه و راحت ترین روش تماس با تلفن ثابت به گوشی تلفن همراه و نمایش شماره جدید بر روی صفحه موبایل است.

مدیر عامل مخابرات مازندران با بیان اینکه سومین راه برای اطلاع مشترکین تماس با سامانه 4015 برای شماره داخل استانی است اظهار داشت: مشترکین در گام چهارم می توانند با ورود به سایت شرکت مخابرات و دریافت فایل اطلاعات تغییرات شماره های سطح استان از آخرین تغییرات همکدی اطلاع یابند.

وی گفت: در سایت شرکت تمامی تغییرات مربوط به مراکز به اسم و پیش شماره مرکز آمده است و آخرین راهی که مشترکین می توانند از آن استفاده کنند تماس با 118 است.