رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۸

همکاری 250 مرکز خصوصی با بهزیستی در زمینه مشاوره و کاهش اختلالات ژنتیکی - نمایش محتوای خبر

 

 

همکاری 250 مرکز خصوصی با بهزیستی در زمینه مشاوره و کاهش اختلالات ژنتیکی

رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش زنان معتاد در کشور خبر داد و گفت: 250 مرکز خصوصی برای مشاوره و کاهش اختلالات ژنتیکی با بهزیستی همکاری می‌کنند.

همکاری 250 مرکز خصوصی با بهزیستی در زمینه مشاوره و کاهش اختلالات ژنتیکی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، انوشیروان محسنی‌بندپی در حاشیه دومین اجلاس علمی کاربردی مدیران ارشد بهزیستی کشور که در مجتمع فرهنگی آموزشی بهاران فرح‌آباد مرکز مازندران برگزار شد، اظهار کرد: راهبرد اصلی سازمان بهزیستی کشور در برنامه ششم توسعه برنامه‌ریزی همه جانبه پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت است.

وی با اشاره به اینکه برنامه ششم توسعه کشور براساس کاهش آسیب‌های اجتماعی تدوین شد، افزود: نیازمندی‌ها براساس کارهای پیش‌گیرانه انجام می‌شود و برنامه‌های بهزیستی در این بخش به‌هنگام و در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه غربال‌گری شنوایی و بینایی‌سنجی در نوزادان و کودکان زیر شش سال انجام می‌شود، گفت: کاهش اختلالات ژنتیکی از مهم‌ترین مشکلات بهزیستی است و در این راستا سعی می‌شود به مادرانی که کودکان آنها مبتلا به اختلالات ژنتیکی هستند، خدمات ویژه‌ای ارائه شود.

محسنی افزود: 250 مرکز خصوصی برای مشاوره و کاهش اختلالات ژنتیکی با بهزیستی همکاری می‌کنند.

وی به افزایش اعتیاد زنان در کشور اشاره کرد و گفت: در سال 85 حدود چهار درصد زنان معتاد به موادمخدر بودند که این آمار در سال جاری به حدود 10 درصد افزایش یافت.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه 5 هزار و 100 تیم مشاوره کاهش اعتیاد در محلات پرخطر با بهزیستی همکاری می‌کنند، تصریح کرد: برای کاهش طلاق آموزش مهارت زندگی در پنج دبیرستان دخترانه و پسرانه تهران در حال اجرا است.

این مسئول به کاهش زمان گفت‌وگو در خانواده به عنوان یک آسیب اجتماعی جدی اشاره کرد و گفت: شبکه اجتماعی که با استفاده از گوشی‌های پیشرفته تلفن همراه در خانواده‌ها رسوخ کرده است، زمان گفت‌وگو بین اعضای خانواده را کاهش داد که این خود معضل بزرگ اجتماعی است.