سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

همکاری دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی مثبت است - نمایش محتوای خبر

 

 

همکاری دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی مثبت است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استانداری مازندران که در سالن شماره یک استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: تصمیمات خوب و سازنده‌ای در دستگاه اجرایی درباره حفظ حقوق بیت‌المال گرفته شده و نیازمند کمک دستگاه قضایی هستیم.

وی با بیان اینکه در آخرین فصل سال 93 باید ارزیابی از اقدامات و برنامه‌ها داشته باشیم، گفت: تاکنون شاهد حضور مسئولان بلندپایه کشور در استان بودیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه بنا بود رئیس جمهور در استان حضور یابد، ادامه داد: امیدواریم رئیس‌جمهور در فرصتی به استان سفر کند که بتوانیم نیازهای استان را پیگیری کنیم.

فلاح با بیان اینکه در سال 93 با وجود همه کاستی‌ها، سال موفقی در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی است،افزود: امسال اتفاق خوبی افتاد و در زمینه فرهنگی و اقتصادی اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در دهه فجر باید شاهد افتتاح تعداد زیادی از این پروژه‌ها باشیم، تصریح کرد: درباره بودجه سال آینده هم ضریب افزایشی داریم.

فلاح ادامه داد: اعتبارات سال آینده در همه زمینه‌ها نسبت به اعتبارات سال 93 روند افزایشی دارد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه بهمن‌ماه سال گذشته بحران برف را پشت سر گذاشتیم، افزود: امسال هم نباید از احتمال بروز حوادث غیرمترقبه غافل شویم و درخواست داریم دستورالعمل‌ها انجام شود.

وی با بیان اینکه باران رحمت خداوند است و نباید خطرساز باشد، گفت: اعتبارات این بخش به ویژه درباره لایروبی رودخانه‌ها به صورت نظارت‌ شده هزینه شود.

این مسئول با اشاره به اینکه امروز بحث اعتبارات و ردیف‌ها محدود است، اضافه کرد: مهم‌ترین بخشی که امروز درباره فعالیت‌های اقتصادی باید انجام دهیم، بخش خصوصی است و مسئولان عالی کشور به این موضوع توجه دارند و ما هم تاکنون توفیقات مناسبی داشتیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه مدیران توجه خوبی به بخش خصوصی دارند، گفت: روند همکاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران، مثبت است.

وی خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین فعالیت گردشگری دریایی در غرب مازندران راه‌اندازی می‌شود.

فلاح با بیان اینکه توجه نکردن به سرمایه‌گذار از چالش‌های استان در گذشته بود، افزود: اکنون سرمایه‌گذاران را جذب کردیم و اقدامات مناسبی در راستای جذب سرمایه‌گذاران صورت گرفته است.

این مسئول با اشاره به رشد منفی دو درصدی اقتصادی در اواخر سال گذشته و رشد چهار درصدی وضعیت اقتصادی امسال،اظهار کرد: این مسئله از موفقیت‌های دولت است و در مازندران هم وضعیت بر همین روند است.

فلاح با بیان اینکه امروز باید به دنبال شیوه‌هایی باشیم که بخش خصوصی را برای رفع مشکلات استان به کار گیری کنیم، ادامه داد: مازندران از استان‌های مهم و حساس درباره آب‌های زیرزمینی و پساب‌های پسماند و فاضلاب است که در این زمینه باید بخش خصوصی ورود یابد.

وی با اشاره به اینکه مازندران در گذشته جولانگاه ساخت و ساز غیرمجاز بوده است،گفت: امروز جلوی ساخت و ساز غیرمجاز را گرفته‌ایم و اراضی که از ساخت و ساز غیرمجاز تخریب شده باید آثار کشاورزی را نشان دهد.


{jcomments off}