جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

همه افراد فاقد بیمه از مزایای بیمه سلامت برخوردار می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

همه افراد فاقد بیمه از مزایای بیمه سلامت برخوردار می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت مازندران، رسول ظفرمند اظهار داشت: ثبت‌نام از افراد فاقد پوشش بیمه درمان از اول اردیبهشت ماه امسال آغاز می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت www.bimesalamat.ir ثبت‌نام خود را انجام دهند.

وی افزود: با بررسی اطلاعات ثبت شده و تشخیص عدم پوشش بیمه در سایر سازمان‌های بیمه‌گر از قبیل سازمان تامین اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و خدمات درمانی نیروهای مسلح به افراد اعلام شد تا برای دریافت دفترچه بیمه سلامت بدون پرداخت هیچ‌گونه وجهی اقدام کنند.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران در ادامه افزود: بعد از ثبت‌نام در سایت هیچ ضرورتی برای مراجعه متقاضیان به ادارات بیمه سلامت وجود ندارد بلکه پس از صدور دفترچه می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و نمایندگی‌های بیمه سلامت در سطح استان، دفترچه بیمه سلامت خود را دریافت کنند.

ظفرمند اعلام کرد: این دفترچه نیز همانند سایر دفاتر صندوق‌های مختلف بیمه سلامت قابل استفاده برای دریافت خدمات بیمه درمان است.

وی ابراز امیدواری کرد: این طرح تا پوشش کامل بیمه‌ای تمام افراد جامعه ادامه یابد تا هیچ فردی بدون دفترچه بیمه درمان در کشور وجود نداشته باشد.

به گزارش فارس، با توجه به اجرای طرح پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع در استان مازندران، بیمه‌شدگان در صورت مراجعه به پزشک خانواده خود از پرداخت هرگونه وجهی بابت ویزیت معاف بوده و در صورت تجویز دارو توسط پزشک خانواده با مراجعه به داروخانه از پرداخت فرانشیز نیز معاف می‌شوند.