جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

همسویی جامعه نیازمند وحدت حوزه و دانشگاه است - نمایش محتوای خبر

 

 

همسویی جامعه نیازمند وحدت حوزه و دانشگاه است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، آیت‌الله علی معلمی ظهر امروز در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در مجتمع نفت این شهرستان بیان داشت: 27 آذر ماه سالروز شهادت یک عنصر حوزوی و دانشگاهی تاثیرگذار یعنی شهید دکتر مفتح است و سئوال این است چرا دشمن روی این عنصر عزیز و ارزشمند حساسیت داشت.

وی تصریح کرد: آن شهید بزرگوار که در اجرائیات کشور دخیل نبود و تنها یک چهره حوزوی و دانشگاهی بود پاسخ این است که افرادی مثل شهید مفتح و شهید مطهری تاثیرگذاری‌شان بر مردم، بر دانشجو و طلبه غیرقابل تحمل برای دشمن بود و از زمانی که حضرت امام در سال 48 بحث حکومت اسلامی را مطرح کردند یکی از دغدغه‌های امام فاصله بین حوزه و دانشگاه بود.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر مسئله وحدت یادآور شد: سالروز شهادت دکتر مفتح به عنوان یک نماد و یک نشانه است و وحدت بین دانشجو و روحانی باید همیشگی باشد تا توطئه‌های دشمن خنثی شود.

معلمی خاطرنشان کرد: اگر به وحدت به صورت کلی نگاه شود یک عنوان ارزشی و ارزشمند است که باید در همه جامعه گسترش پیدا کند و حول و محور این وحدت رهبری است و دیدیم که مردم ما در جنگ تحمیلی حول محور ولایت بودند در حالی‌که دشمنان این ملت حول محور طاغوت قرار داشتند و پیروز واقعی ملت ایران بودند که نگاهشان به امر ولی فقیه بود.

وی با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه لازمه آرامش و تعالی جامعه است، خاطر نشان کرد: همسویی، همدلی و همفکری در جامعه نیازمند وحدت بین دانشگاهیان و حوزویان است و این مهم جز با هم سویه شدن این دو اصل میسر نمی‌شود.

امام جمعه شهرستان قائمشهر تصریح کرد: دغدغه امام راحل چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی از بین بردن تفرقه استکبار در بین حوزه و دانشگاه بود چرا که امام جدایی این دو را زمینه‌ساز اختلافات اجتماعی می‌دانست.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، هدف مهم استکبار جهانی را عدم اتحاد مسلمانان دانست و افزود: زمینه‌ساز تفرقه در جامعه جدایی دین از زندگی مردم است و باید تلاش کنیم نقشه‌های دشمنان با اتحاد بین اقشار مختلف جامعه نقش بر آب شود.

وی اضافه کرد: استکبار با برنامه‌ریزی سعی در درگیر کردن کشورهای اسلامی به جنگ داخلی و در نتیجه تفرقه میان مسلمانان را دارد که باید با هوشیاری آن را خنثی کرد.