جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

همزمان با هفته پژوهش 'فن بازار' مازندران برگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

همزمان با هفته پژوهش 'فن بازار' مازندران برگزار می شود

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از برگزاری نخستین 'فن بازار' استان همزمان با هفته پژوهش در تاریخ 14 تا 18آذرماه امسال خبرداد .

همزمان با هفته پژوهش 'فن بازار' مازندران برگزار می شود

فن بازار به مجموعه نمایشگاهی اطلاق می شود که در آن شرکت های فناور و دانش بنیان ایده ها و طرح های تحقیقاتی خود را ارائه می کنند تا با جذب سرمایه گذار نسبت به تجاری سازی و تولید انبوه اقدام شود .
علی معتمدزادگان روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون شرکت های فناور و دانش بنیان مازندران برای ایده و طرح های علمی بمنظور تجاری سازی در فن بازارهای تهران شرکت می کردند .
وی ادامه داد: با برگزاری فن بازار در مازندران این فرصت و امکان برای شرکت های فناور و دانش بنیان استان فراهم می شودتا ایده و طرح های نو خود را در معرض دید سرمایه گذاران قرار دهند.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران از رای زنی های صورت گرفته با اتاق بازرگانی و سرمایه گذاران استان برای حضور وبازدید از فن بازار خبرداد و گفت: برگزاری فن بازار در جذب سرمایه گذاران برای تجاری سازی طرح وایده های علمی شرکت ها تاثیر بسزایی خواهد داشت .
وی افزود: بیش از یکصد شرکت فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری و مراکز رشد استان مازندران مستقر هستند و فعالیت دارند .
به گفته معتمدزادگان 75 شرکت دانش بنیان مازندران به مرحله تجاری سازی و تولید انبوه ایده های تحقیقاتی خود رسیده اند .
وی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری فن بازار و جذب سرمایه گذار زمینه و بستر مناسب برای افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان برای تجاری سازی ایده هایشان فراهم شود .
رییس پارک علم و فناوری مازندران از شرکت های فناور و دانش بنیان متقاضی شرکت در فن بازار خواست تا با مراجعه به سایت پارک ثبت نام بکنند .
پارک علم و فناوری مازندران از سال 89 فعالیت خود را آغاز کرد .
براساس سند چشم انداز توسعه پنجساله پارک علم وفناوری مازندران می بایست تعداد شرکتهای دانش بنیان استان تا سال 1394 به 700 واحدافزایش یابد .
هم اکنون 150 شرکت دانش بنیان در مازندران فعال هستند که 80 شرکت در پارک علم و فناوری و مراکز رشد استان مستقر هستند .