همزبون

همزبون عنوان برنامه ای به تهیه کنندگی فرهاد قلی نژاد است که جمعه ها   از ساعت 17:00 الی18:30 به صورت زنده  از صدای  شبکه تبرستان  پخش شد.

آفتاب، روز را از لبخند دیوار کعبه آغاز می کند و ماه، از پیشانی تو نورانی می شود.
نیامده، به مهمانی خداوند می روی؛ در خانه خدا به دیدار زمین می آیی. تو از تمام پدرانی که می شناسم، مهربان تری.
تو نخستین بشارت خداوندی پس از پیامبر؛ زمزمه های تنهایی ات را نخلستان های کوفه به شهادت می آیند.اجاق همیشه روشن عدالتت، تا جهان باقی است، دل های آزاده بشریت را گرم خواهد کرد.

اجرای همزبون به گویش محلی بوده و در چند فصل به مباحث تاریخی –فرهنگی – اقتصادی –اجتماعی استان از زوایای مختلف خواهد پرداخت.
هدف این برنامه : الگو سازی شایسته از نیروهای محلی و استانی،تقویت اداب و رسوم مثبت محلی و مقابله با اداب و رسوم غیر صحیح و تهاجم فرهنگی ، زمینه سازی برای استفاده مناسب از امکانات استان ، تقویت باورهای عمومی استان نسبت به حکومت دینی و وحدت ملی ، تبیین مبانی و اصول اداب و رسوم صحیح فرهنگی، تبیین صحیح حوادث تاریخی استان و شهرستان ها ، زمینه سازی برای تقویت وحدت – صمیمیت و همدلی میان مردم استان، معرفی امکانات صنایع و امتیازات خدادادی استان،  تشویق به بهره برداری صحیح از منابع استان ، معرفی جاذبه های گردشگری استان ، تشریح نقش توانمند ی های محلی در توانایی های ملی می باشد.
این برنامه در تاریخ 11 اردیبهشت با محوریت جشن میلاد امام علی(ع) و نقش و جایگاه پدر در فرهنگ مازندران به روی آنتن مرفت.
نمایش-گزارش-بحث کارشناسی-موسیقی و ..... از بخشهای مختلف این برنامه است.
 


 

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده:فرهاد قلی نژاد
نویسنده:لطف اله سعیدی فر
گزارشگر:علی نژاد
گویندگان:موسوی-همتی
صدابرداران:حق شناس-نتاج-یوسفی

تاریخ تولید: 1394


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو