جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

همایش 1000 نفری بخش کشاورزی در بابل برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش 1000 نفری بخش کشاورزی در بابل برگزار می‌شود

حسین نیاز آذری در جلسه برگزاری همایش بخش کشاورزی با حضور تولیدکنندگان و کارشناسان برجسته بخش کشاورزی اظهار داشت: این همایش فرصت مناسبی برای ارائه و بیان ظرفیت و توانمندی‌های شهرستان بابل در بخش کشاورزی، دامداری و طیور است.

وی با اشاره به اینکه در این همایش چالش‌ها بیان و در صدد رفع آن راهکارهای اساسی ارائه ضمن اینکه از ظرفیت‌های مجلس، دولت، رسانه و تولیدکنندگان استفاده می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم برگزاری این همایش گام موثری در راستای شکوفایی اقتصاد و آموزش صحیح فرهنگ مصرف و تولید باشد.

نماینده مردم بابل در مجلس با بیان اینکه حضور نمایندگان  مردم در بخش‌ها، تعاونی صنفی، تولیدی و تشکل‌های غیراقتصادی که کمک بخش اقتصاد و تولید هستند امری ضروری است تا مشکلات بخش کشاورزی بیان و راهکار مناسب ارائه شود،افزود: این همایش به صورت کاملا سنتی و روستایی در منطقه استراتژیکی بخش کشاورزی لاله‌آباد در مسجد محل برگزار می‌شود.

نیاز آذری با تاکید بر اینکه منویات رهبری درباره اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین راهکار نوین در امر تولید و پیشرفت اقتصادی است، بیان داشت: امروزه بخش کشاورزی و تولید به لحاظ شرایط موجود کشور از اهمیت خاصی برخوردار بوده و هوشمندی رهبر در بحث اقتصاد مقاومتی در 24 بند به مسئولان و مردم فرصت مناسبی در اختیار کشور قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه توجه به اقتصاد و فرهنگ مهم‌ترین نقشه راه در مسیر هموار کردن تنگناها است، گفت: با هماهنگی ایجاد شده بین مجلس و دولت بحث رفع مشکلات اقتصادی در دستور کار قرار گرفته و 13 کمیسیون تخصصی و کار گروه مورد نظر تشکیل شد تا ظرفیت‌ها لحاظ و در قالب بسته اقتصاد مقاومتی ارائه شود.

نماینده مردم بابل در مجلس مردم را سکاندار بخش کشاورزی و تولید در اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: در 24 ماده  اعلام شده از سوی رهبری هفت مورد به بخش کشاورزی اختصاص دارد اما باید بررسی شود که مازندران در چه جایگاهی از منویات رهبری قرار دارد.

این مسئول با اعلام اینکه باید چالش‌هایی که در مسیر اهداف ما قرار دارد شناسایی شود و در این زمینه نگاه کلان داشت و برنامه‌های کلان ارائه داد، متذکر شد: شهرستان بابل به عنوان منطقه ویژه اقتصادی و جایگاه تجاری بودن نقش ویژه‌ای در اقتصاد مقاومتی دارد و باید جایگاه برتر کشور شود.

وی افزود: 72 نوع محصول کشاورزی در مازندران تولید می‌شود ولی باید دید آیا این تولیدات در سبد ایرانی و سبد کالا دولت جایگاهی دارد.
 

منبع : فارس