جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

همایش شب شعر غزه در نوشهر برگزار شود - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش شب شعر غزه در نوشهر برگزار شود

، به همین منظور پیشنهاد می‌شود تا همایش شب شعر غزه در نوشهر برگزار شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، محمدعلی قمی اویلی صبح امروز در نشست هفتگی شاعران شهرستان نوشهر با ابراز خشنودی از وجود شاعران جوان و با استعداد در این شهرستان اظهار داشت: ظرفیت شهرستان نوشهر در حوزه فرهنگی و هنری یک ظرفیت قابل اتکا است و این مسئولیت ما در بکارگیری و استفاده از این ظرفیت‌های ارزشمند فرهنگی و هنری در زمینه شعر و ادب را مضاعف می‌کند.

وی از فعالیت‌های شمس‌ناتری در مدیریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر ابراز رضایت کرد و افزود: از زمانی که ایشان تصدی مدیریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر را بر عهده گرفت تحول بسیار خوبی در حوزه فرهنگ و هنر و ادب شهرستان نوشهر به‌وجود آمد که نمونه بارز آن احیای مجدد نشست شاعران نوشهر پس از گذشت بیش از دو سال است که در واقع شاعران به خانه خود بازگشتند.

فرماندار نوشهر به جایگاه و اهمیت زبان شعر پرداخت و اظهار داشت: زبان شعر اگر چه انتقادی هم که باشد اما به‌ خاطر اینکه در قالب شعر بیان می‌شود به نوعی گوش نواز است و از این طریق راحت‌تر هم می‌توان به تبیین خواسته‌ها پرداخت و بنابراین شعر و زبان شعر از جایگاه ارزشمندی برخوردار است.

وی با اشاره به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بیان کرد: توجه به فرهنگ و کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند می‌تواند در توسعه و پیشرفت کشور موثر باشند و به همین منظور باید فعالان فرهنگی و هنری و ادبی مورد توجه ویژه قرار گیرند.

قمی اویلی منابع انسانی را در جهت توسعه پایدار موثر دانست و گفت: منابع انسانی نقش مهمی در توسعه دارد و بنابراین منابع انسانی که فکور و دقیق‌نگر باشد تاثیرات به مراتب بیشتری هم دارد.

وی از میزبانی همایش شعر و ادب استانی به میزبانی نوشهر استقبال کرد و اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های بالایی که شهرستان نوشهر در حوزه فرهنگی و هنری دارد برگزاری این همایش می‌تواند در شکوفاتر شدن عرصه فرهنگ و هنر و ادب کمک قابل توجهی کند و بر این اساس با توجه به بضاعت شهرستانی از هیچ کوششی برای حمایت از برگزاری این همایش استانی در نوشهر دریغ نمی‌کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان نوشهر تاکید کرد: زبان شعر در حوزه سیاسی و به‌ویژه در مقابل هجمه‌هایی که به جهان اسلام می‌شود و نیز در جهت حمایت از مظلومان و به ویژه مردم مظلوم و مسلمان غزه تاثیرگذاری بسیار مطلوبی دارد و به همین منظور پیشنهاد می‌شود تا همایش شب شعر غزه در نوشهر برگزار شود و ما نیز آنچه که در توان داشته باشیم نسبت به حمایت از این همایش نیز آمادگی داریم.

وی با بیان اینکه درباره انتشار کتاب‌های شعر هم مشارکت می‌کنیم تصریح کرد: آثار شعری شاعران نوشهر در قالب یک مجموعه و کتاب جمع‌آوری شود و در راستای همکاری‌های فی‌مابین فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر در جهت انتشار کتاب هم مشارکت خواهیم کرد.