جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

همایش تاریخ معماری و شهرسازی - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش تاریخ معماری و شهرسازی

چهارمین همایش تاریخ معماری و شهرسازی با هدف ارتقاء حفاظت پایدار میراث فرهنگی دو روز در بابلسر پیگیری می شود .

همایش تاریخ معماری و شهرسازی


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران  با بیان اینکه این استان نخستین بار میزبان همایش تاریخ معماری و شهرسازی است گفت : این همایش با هدف ارتقاء حفاظت پایدار میراث فرهنگی در دانشگاه هنر مازندران در بابلسر در حال برگزاری است .
بزرگ نیا با اشاره به ارسال ۸۰ مقاله به دبیرخانه این  همایش افزود : سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، باستان شناسی، میراث معماری و شهرسازی مدرن و حوزه های فرهنگی ، طبیعی شهرها و روستاهای تاریخی از جمله محورهای این مقالات است .
وی با بیان اینکه 14 عضو هیات علمی دانشگاه ها ، سازمان های نظام مهندسی و راه و شهرسازی داوری همایش را به عهده دارند ، گفت : ۱۸ مقاله به صورت سخنرانی و ۱۰ مقاله نیز پوستر ارائه می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران  برگزاری کارگاه مداخله در بافت های تاریخی، باستان شناسی و معماری دوران اسلامی، نورپردازی در بناهای تاریخی و پنل تخصصی قلعه های تاریخی استان را از برنامه های جنبی این همایش معرفی کرد.
وی از اعطاء گواهینامه معتبر سازمان برنامه و بودجه و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شرکت کنندگان این همایش خبر داد و گفت: مقاله برتر در هر یک از محورها به همایش کشوری معماری و شهرسازی ارسال می شود.
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی دو روز در بابلسر پیگیری می شود .