جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

هفت وحدت فرصتی برای ترویج روحیه اتحاد و همدلی میان مسلمانان است - نمایش محتوای خبر

 

 

هفت وحدت فرصتی برای ترویج روحیه اتحاد و همدلی میان مسلمانان است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈسید مجتبی رسولی جویباریˈ عصر چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی میاندرود با تبریک سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) بیان کرد: مکتب و مذهب دو شاخصه اصلی دین ماست و همزمانی میلاد رییس مکتب و رییس مذهب نشان دهنده پیام مهمی برای جامعه است.

وی عدم تفاوت بین مکتب و مذهب را اصلی ترین پیام این دو مولود دانست و افزود:اگر اختلافی بین این دو بوجود آمده از توطئه های دشمنان اسلام و دین بوده است.

وی بر لزوم پرداختن به وحدت در مسایل مرتبط با امت اسلام و همچنین در حوزه مسایل سیاسی داخل کشور تاکید کرد و ادامه داد:یکی از دغدغه های جدی ما حفظ روحیه وحدت و همدلی است.

وی اظهار داشت: افرادی خواسته یا ناخواسته از طریق مطبوعات و یا نطق های متفاوت بر طبل اختلاف می کوبند که نیاز است وحدت میان مردم در کشور و جامعه حفظ شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی میاندرود در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید از ارزشهای معنوی شهرستان برای شناسایی آن استفاده کرد گفت: اینکه در شب عملیات کربلای چهار، 40 نفر از رزمندگان میاندرودی و سورکی وصیت نامه دسته جمعی بنویسند و هشت نفر از آنها هم در این عملیات شهید و با هم تشییع شوند،اتفاق نادری در کشور و تاریخ جنگ هشت ساله تحمیلی است.

حجت الاسلام رسولی این کار بدیع و منحصر به فرد را شایسه تقدیر دانست و افزود: باید این اتفاق را به عنوان نمادی برای شهر سورک و پیشانی میاندرود در نظر گرفت.

وی اظهار داشت: لازم است تا روستاهایی که جشن های بزرگ در راستای احیای ارزشهای فرهنگی برگزار می کنند احصاء و برای نماد سازی آن اقدامات بعدی در شورای فرهنگ عمومی اتخاذ شود.