سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

هفت هزار سند مستاجران موقوفات در مازندران ثبت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

هفت هزار سند مستاجران موقوفات در مازندران ثبت شد

به گزارش خبرنگار مهر، نوروز رشیدی پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه نشست با جمعی از واقفان افزود: در سامانه جامع بانك اطلاعات موقوفات مازندران، اطلاعات پايه موقوفه، وقف نامه، نيت واقف، تعداد رقبات و تمام مشخصات هر موقوفه وارد مي شود.

معاون بهره‌برداری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران تاکید کرد: نيت واقفين دقيق تر و با دقت بيشتري باید مورد ارزیابی قرار بگیرد.

رشیدی با بیان اینکه تنظیم سند موقوفات از وظایف مهم این معاون است، افزود: در 6 ماه سال جاری 7 هزار و 151 سند موقوفه تنظیم شد و تعدادی از مستاجران سند موقوفه خود را مجددا تنظیم و ثبت کردند.

معاون بهره‌برداری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران به بدهکاری تعدادی از مستاجران موقوفات اشاره کرد و گفت: پس از تذکر برای پرداخت موقعه موقوفات به مراجع قضایی ارجا داده می‌شود.

56 هکتار از اراضی ملی به امامزادگان مازندران واگذار شد

معاون حقوقی و امور مجلس اداره‌کل اوقاف استان مازندران از واگذاری 56 هکتار از اراضی ملی و جنگلی به امامزادگان و بقاع متبرکه خبر داد.

مجتبی باقرزاده با اشاره به همکاری‌های بسیار خوب بین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران و منابع طبیعی غرب مازندران، گفت: این همکاری در راستای برقراری تفاهم‌نامه بین سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره‌کل منابع طبیعی غرب استان مازندران انجام می شود.

معاون حقوقی و امور مجلس اداره‌کل اوقاف استان مازندران از واگذاری 56 هکتار از اراضی ملی و جنگلی به امامزادگان و بقاع متبرکه خبر داد و گفت: واگذاری این متراژ از اراضی ملی برای توسعه امامزادگان از سوی منابع طبیعی غرب مازندران صورت گرفت.

باقرزاده تصریح کرد: 56 بقعه و امامزاده استان مازندران از دریافت اراضی ملی برای توسعه برخوردار شدند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان‌های نور، نوشهر، تنکابن و رامسر در طرح تفاهم نامه بین اوقاف و منابع طبیعی غرب مازندران برخوردار شدند، افزود: در آینده به دنبال تعیین و تکلیف بیشتر امامزادگان و بقاع متبرکه استان مازندران هستیم.

وقف و موقوفات باید در فرایند خدمات تولیدی قرار بگیرد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت: وقف و موقوفات باید در فرایند خدمات تولیدی قرار بگیرد تا موجب اشتغال‌زایی شود.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده گفت: وقف سنت پسندیده و حسنه‌ای است که هر کسی توفیق یافت تا در عمرش یکبار این عمل را انجام دهد ذخیره‌ای برای دنیا و آخرت برای او باقی می‌ماند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران افزود: اقتصاد نظام اسلامی در جامعه بر مبنای دو هدف تقرب الهی و زدودن فقر در جامعه پایه‌ریزی شده است.

علیزاده با اشاره به ایثارگری واقفان خیراندیش گفت: واقفان خیراندیش مصداق بارز مجاهدان واقعی در راه خداوند هستند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه قرآن کریم در سطح جامعه تأکید کرد: هر قدر ما در امر آموزش عمومی و اختصاصی قرآن کریم بیشتر همت کنیم، فواید آن در جامعه بیشتر نمایان می‌شود و امنیت اخلاقی و اجتماعی فراوانی نصیبمان می‌شود.

علیزاده اظهار داشت: ردپای وقف در جای جای آیات قرآن و روایات پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین(ع) می‌توان مشاهده کرد.

مدیرکل اوقاف مازندران با اشاره به تحرک و تکثرگرایی وقف گفت: وقف و موقوفات باید در فرایند خدمات تولیدی قرار بگیرد و از حالت ایستایی به حالت تحرک و تکثر هدایت شود تا به مسائل اقتصادی و اشتغال جامعه کمک شود.