هفت سین

عنوان  ویژه برنامه  تحویل سال به تهیه کنندگی خانم یحیی زاده می باشد که  به صورت جنگ ،همزمان با آخرین ساعات سال 93 تا آغازین دقایق سال 1394 بطور زنده و مستقیم ازساعت  22:30 الی  3 بامداد پخش شد.

صدای پای بهار ، خواب و خیال خزان را بر می آشوبد و بوی بیداری و حرکت بهار ، عالم را فرا می گیرد . نسيم از خواب بر می خيزد . خاک ، تکان می خورد و سبزینگی جان تازه ای می گیرد . نبض باغچه می تپد و درختان به تولدی دوباره فرا خوانده می شوند . زمین ، بار سنگین خویش را وا می نهد و آسمان ، خورشید درخشانش را ارزانی زمین می کند ... و بهار می آید .

خوب که می نگری ، در می یابی جنبش و حیات دوباره طبیعت ، از طراحی عظيم و هنرمندانه اي ، حكايت مي كند . گویی جهان آفرینش ، چون کتابی گشوده ، به هر زبانی سخن می گوید و این پیام را دارد که : " چمن سبز جهان را ، جهان آرایی هست . "

نوروز خواهشی برای تغییر و سبز شدن است . از همین رو ، هنگام تحویل سال ، دست به دعا بر می داریم و از خداوند می خواهیم که عالي ترین شکل تحول را در ما ايجاد كند . حتي اگر وضعيت نيکويي داشته باشيم ، نيکوتر از آن را طلب مي كنيم : " یا مقلب القلوب والابصار ، یا مدبراللیل والنهار ، یا محول الحول والاحوال ، حوّل حالنا الی احسن الحال "
" ای دگرگون کننده قلبها و دیده ها ، ای تدبیر كننده شب و روز ، ای متحول کننده حال و احوال ، حال ما را به بهترین حالت دگرگون ساز . »

 ترانه،مهمان برنامه،داستانک،گزارش ویژه،مستند گزارش کوتاه و ....از بخشهای جالب و دیدنی این ویژه برنامه است.

پخش این برنامه در دیگر شبها از ساعت 21 به مدت 75 دقیقه است.گفتنی است پخش این برنامه تا روز سیزده فروردین ادامه دارد.

 

Loading the player...
سال تولید: 1394
عوامل تولید:

کارگردان:فردین بیطرف

منشی صحنه:زهره صفر نژاد

مجریان:حسن اسماعیل پور-مهسی ملک مرزبان

تصویربرداران:صادق ذاکری-تقی قاسم پور-صادق ذاکری-حمید درواری-شهریار رفیقی

نورپرداز: تقی قاسم پور

صدابردار:مرتضی کاظمی

تکنسین فنی:جمشید صادقی

طراح دکور:علی راعیانی

دستیاران:رقیه عالمی-صدیقه قاسمی

تدوینگر:علی امامی

گریمور:علی پاک