جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

هفته وحدت میراث امام راحل و نماد انسجام ملت ایران است - نمایش محتوای خبر

 

 

هفته وحدت میراث امام راحل و نماد انسجام ملت ایران است

حجت‌الاسلام عبدالرحمان باقرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نور هفته وحدت را نماد عینی انسجام و وحدت ملسمانان در ایران اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: هفته وحدت میراث‌ امام (ره) و از ثمرات ماندگار انقلاب اسلامی است.

امام جمعه نور با استناد به آیات الهی و تعابیر قرآن کریم گفت: در قرآن همواره مسلمانان به دوستی مودت و تعامل با سایر ادیان سفارش شده و بی‌احترامی به مقدسات سایر ادیان را نهی کرده است.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان اظهار داشت:‌ دشمنان همواره در تلاش برای ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان (شیعه‌ و سنی‌ ) هستند ولی ملت مسلمان ایران با وحدت و همبستگی و انسجام ملی و زندگی در کنار اقلیت‌های مذهبی باعث یأس و ناامیدی دشمنان اسلام و استکبار جهانی شده‌اند.

باقرزاده گفت: دشمنان اسلام و مسلمین از صدر اسلام تاکنون با تمام تلاش می‌خواهند بین اقوام و پیروان مذاهب تفرقه ایجاد کنند و از این طریق به مقاصد شوم خود برسند ولی غافل از این هستند که هرگز موفق نمی‌شوند، پرچم برافراشته مسلمین را پایین بکشند و اسلام را نابود کنند.

وی گفت: هفته وحدت فرصتی مغتنمی است برای بحث، گفت‌وگو و تبادل نظر در راستای پیشرفت و تعالی جوامع اسلامی و مسلمین جهان و این امر تنها در سایه وحدت اسلامی امکان‌پذیر است.

امام جمعه نور تصریح کرد: دشمنان اسلام و مسلمانان امروز بیشترین تکیه‏‌شان بر روى ایجاد اختلاف و تفرقه است، نمی‌گذارند دل‌ها به هم نزدیک شود، چون می‌دانند اگر دست‎ها در هم فشرده شود، دل‌ها به هم نزدیک می‌شود و امت اسلامى از عهده مشکلات بزرگ خود بر خواهد آمد.

باقرزاده با تاکید بر اینکه مهم‎ترین موضوع در دنیاى اسلام،حفظ و تقویت وحدت امت اسلامى است، افزود: وحدت تنها راه پرهیز از افتادن در دام بیگانگان و دوری از ایجاد اختلاف و تفرقه است.

باقرزاده در پایان خاطرنشان کرد: مسأله اول ما در دنیاى اسلام وحدت امت اسلامى است،اگر ما بتوانیم بر کید دشمن فائق بیاییم و نقشه او را در ایجاد اختلاف خنثى کنیم، بسیارى از مشکلات ما برطرف می‌شود.