سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

هفته قرآنی در مازندران برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

هفته قرآنی در مازندران برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری هفته قرآنی در استان خبر داد.

هفته قرآنی در مازندران برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، احد جاودانی ظهر امروز در جلسه شورای سیاست‌گذاری هفته قرآن و عترت در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار کرد: امسال در هشت استان کشور برنامه‌های قرآنی در حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: برای برگزاری این برنامه‌ها اعضای ستاد برگزاری قرآن و عترت در مازندران معرفی شدند، به همین منظور قرار است برنامه‌ها به دستگاه‌ها ابلاغ شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: برای هفته قرآن در هشت استان کشور قرار است شعاری انتخاب شود که برای استان مازندران شعار خردورزی و کرامت انسانی انتخاب شد، همچنین برنامه‌های هفته قرآن در سطوح مختلف برگزار می‌شود و برای هر روز نیز شعاری تعیین و برنامه‌های نیز براساس این شعار تهیه و تدارک دیده شد.

وی بیان کرد: براساس مصوبه مقرر شد که هر کدام از دستگاه‌های که ظرفیت برای اجرای کار دارند با معاونت قرآن و عترت ارشاد استان همکاری کنند، در این برنامه سعی شده که تنوع و توزیع شهرستانی نیز رعایت شود.

جاودانی از برگزاری جشنواره شعر و ادبیات قرآنی در شهرستان نوشهر در هفته قرآنی خبر داد و یادآور شد: برگزاری جشنواره صنایع دستی، هنرهای نمایشی، جشنواره نمایشنامه‌نویسی، فیلم‌نامه‌نویسی، کارگاه‌های علوم قرآنی و نیز همایش قرآن‌پژوهی طبری قرار است در دانشگاه بابلسر برگزار شود.

وی بیان داشت: در همایش علمی قرآن‌پژوهی طبری از نویسنده حوزه قرآن آریالای حجتی تقدیر می‌شود و برگزاری نمایشگاه کتاب ویژه هفته قرآن نیز در برنامه کاری قرار دارد که برگزاری این نمایشگاه مقارن با هفته کتاب در استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ادامه از برگزاری یادواره شهدای قرآنی در استان خبر داد و گفت: این یادواره در حسینیه عاشقان در 17 آبان‌ماه و با سخنرانی معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.