جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

هفته سرد و بارانی پیش روی آسمان مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

هفته سرد و بارانی پیش روی آسمان مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از روز جمعه با نفوذ سامانه بارشی به استان، شاهد بارش باران هستیم که این وضعیت بارش باران تا روز دوشنبه در مازندران تداوم دارد.

هفته سرد و بارانی پیش روی آسمان مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: تا روز پنج‌شنبه جو نسبتاً پایداری در آسمان مازندران حاکم شده و مناطق ساحلی و جلگه‌ای استان گاهاً مه‌آلود پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: بیشینه دمای روز چهارشنبه مربوط به سیاه‌بیشه 19 و شهرهای ساری، قائم‌شهر، آمل، گلوگاه، بندر امیرآباد، دشت‌ناز و کیاسر با 18 درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده و کمینه دمای صبح روز چهارشنبه از آلاشت و سیاه‌بیشه با 3 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گزارش شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: با توجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از روز جمعه با نفوذ سامانه بارشی به استان، شاهد بارش باران همراه با وزش باد نسبتاً شدید و کاهش دما از سمت غرب مازندران هستیم که به‌تدریج به مناطق مرکزی و شرقی گسترش پیدا می‌کند.

اسدی تصریح کرد: این وضعیت بارش باران همراه با کاهش شدید دما در روزهای شنبه، یک‌شنبه و دوشنبه به‌دلیل تقویت سامانه بارشی و هوای سرد در مازندران تداوم دارد.

وی با اشاره به اینکه بارش در ارتفاعات و مناطق کوهستانی مازندران در این مدت به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود، افزود: هرچند بارش باران از اواسط هفته از میزان بارش و ابرناکی هوا کاسته می‌شود اما هوای سرد تا پایان هفته آینده در استان ماندگار خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: از جمعه تا دوشنبه هفته آینده در جاده‌های کوهستانی به‌دلیل بارش برف، مه‌آلود بودن و کاهش دید اتفاق می‌افتد که موجب اختلال در تردد وسایل نقلیه می‌شود.

اسدی در مورد وضعیت دمای هوا، بیان کرد: میزان کاهش دما با توجه به حداکثر دمای قبل از ورود این سامانه بارشی در مناطق ساحلی و جلگه‌ای تا 10 درجه و در ارتفاعات تا 15 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

وی با اعلام اینکه آب‌گرفتگی معابر عمومی و احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌های برخی از مناطق مازندران وجود دارد، اضافه کرد: با توجه به وضعیت جوی اعلام شده بخش‌های مختلف کشاورزی ازجمله بخش باغبانی، زراعی و دامی تمهیدات لازم را بیندیشند.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران از روز جمعه به‌صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود و برای فعالیت‌های دریایی به‌ویژه صید و صیادی مناسب نیست.