جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

هفته‌ای به نام ملت در کشور نامگذاری شود - نمایش محتوای خبر

 

 

هفته‌ای به نام ملت در کشور نامگذاری شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ساری با اشاره به نزدیک بودن ایام ماه مبارک رمضان گفت: کسانی که به هر دلیل نمی‌‎توانند روزه بگیرند باید حرمت این ماه را رعایت کنند و روزه‌خوران حریم ماه رمضان را نشکنند.

وی ادامه داد: هتک حرمت ماه رمضان توسط هیچ فردی پذیرفته نیست و نیروی انتظامی در پارک‌ها، سواحل، جنگل، کنار دریا مراقب امور باشد تا افراد تظاهر به روزه‌خواری نکنند.

امام جمعه ساری با اشاره به نامگذاری روز شهادت آیت‌الله بهشتی به نام قوه قضائیه و حضور چهار مازندرانی در این سانحه‌ای که دشمن برای انقلاب اسلامی رقم زد، افزود: مردم مازندران در همه امور مربوط به انقلاب اسلامی ایران نقش فعال و برجسته‌ای داشتند و شخصیت‌های بزرگی چون شیخ‌فضل‌الله نوری و هاشمی‌نژاد را تحویل انقلاب اسلامی ایران دادند.

وی با اعلام اینکه در کشور هفته‌های مختلفی به نام دولت، قوای مقننه و مجریه نامگذاری می‌شود، افزود: دست‌اندرکاران اجرایی هفته‌‌ای را به نام ملت نامگذاری کنند و در این هفته مردم عملکرد مسئولان قوا را مورد بررسی و نقد قرار دهند و نسبت به رفع مشکلات در کشور راهکار ارائه دهند.

این مسئول تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران مردمی است و همه داشته‌های این انقلاب متعلق به مردم است و باید در اجرای امور از مردم مشورت گرفت و توجه به مردم در همه امور در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

طبرسی با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ تاکید کرد: اقتصاد و فرهنگ مسئله جدی است و در استان نیز باید به این امور توجه ویژه‌ای شود.

وی به موضوع بدحجابی در مازندران اشاره کرد و گفت: مردمی که 10 هزار و 400 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند بدحجابی و بی‌عفتی را در جامعه نمی‌پذیرند و ما نمی‌توانیم بپذیریم که وضع دریای ما نامناسب باشد و رفع این مشکل نیاز به همراهی و همکاری همه ارگان‌ها دارد.

امام جمعه ساری به موضوع فتنه در عراق نیز اشاره کرد و افزود: داعش زاده تفکر آمریکاست و این جریان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه شکل گرفت.

وی عنوان کرد: آمریکا با درهم آمیختن چندین تفکر غلط که از چچن، تکفیری و نیروهای طالبانی منشا گرفت سعی در به چالش کشیدن اسلام دارد و تلاش می‌کند به نوعی اسلام هراسی را در جهان گسترش دهد.

طبرسی با اشاره به پیروزی که مردم سوریه در فتنه آمریکایی اسرائیلی به دست آوردند، گفت: مردم عراق نیز بر این فتنه با اقتدار پیروز می‌شوند و این ریشه نفاق در این منطقه نیز خشکانده می‌شود.

این مسئول با اشاره به اعتقادات دینی مردم عراق که برگرفته از حضور مراجع دینی و اسلامی است، افزود: با یک فتوای عالم دینی عراق بیش از 2 میلیون مسلمان برای مبارزه با داعش به میدان آمدند و روز به روز به صف مبارزان بر علیه داعش در عراق افزوده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران در پایان گفت: همه اقداماتی که دشمن در اطراف خاک ایران بر علیه مسلمانان انجام می‌دهد سعی دارد انقلاب اسلامی ایران را به چالش بکشاند اما تاکنون به برکت خون شهدا، رهبری شایسته مقام معظم رهبری و عزم و اراده اسلامی و ایرانی مردم کوچک‌ترین موفقیت در کشور به دست نیاوردند.