رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

هفتاد هکتار از اراضی گندم و جو بهشهر در آتش سوخت - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هفتاد هکتار از اراضی گندم و جو بهشهر در آتش سوخت

هفتاد هکتار از اراضی گندم و جو بهشهر در آتش سوخت


مدیرعامل سازمان آتش نشانی بهشهر گفت : حدود هفتاد هکتار از اراضی گندم و جو در روستای بخش کوهستانی بخش یانسر بهشهر امروز یکشنبه به دلایل نامعلوم در آتش سوخت .

هفتاد هکتار از اراضی گندم و جو بهشهر در آتش سوخت

حسین سراجی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : فاصله زیاد این روستا تا مرکز شهرستان و کوهستانی بودن جاده دسترسی این روستا موجب شد ماموران این سازمان ، پس از شعله ور شدن حریق و سوختن همه محصولات به صحنه حادثه رسیده و نتوانند کاری از پیش ببرند .

وی بیان کرد : مردم محلی با استفاده از ابزارهای معمولی مانند بیل اقدام به خاموش کردن آتش کردند اما وسعت ودامنه گسترده این حریق ، مانع به ثمر نشستن تلاش های آن ها شد .

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بهشهر افزود : دلیل وقوع این آتش سوزی در دست بررسی است اما به نظر می رسد گرمای بی سابقه هوا و همچنین عوامل انسانی ، در رخدادن آن ، بی تاثیر نبود .

جنگل ها ، مزارع و باغات مازندران در فصول گرم سال ، همواره شاهد وقوع آتش سوزی های متعدد است که موجب از میان رفتن این سرمایه ها به دلیل نبود امکانات کافی برای اطفای آن می شود .

بخش کوهستانی یانسر بهشهر به رغم برخورداری از وسعت فراوان ، فاقد یک مرکز اطفا حریق است .

ساختمان آتش نشانی این بخش در روستای بیشته بنه به عنوان مرکز بخش احداث شد اما به دلیل نبود امکانات و ماشین اطفای حریق، تاکنون این ساختمان بلا استفاده مانده است .

روستاهای این بخش همواره شاهد اتفاقات و حوادثی مانند آتش سوزی است که مجهز بودن این مرکز می تواند بخش عمده ای از دغدغه های ساکنین این روستاها را برطرف کند .