جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

هشدار هواشناسی مازندران در باره کاهش دما و بارندگی رگباری - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار هواشناسی مازندران در باره کاهش دما و بارندگی رگباری

هواشناسی مازندران روز پنجشنبه با انتشار اخطاریه ای نسبت به کاهش دما ، بارندگی های رگباری و احتمال جاری شدن سیلاب در مناطق مختلف استان هشدار داد .

هشدار هواشناسی مازندران در باره کاهش دما و بارندگی رگباری

بر اساس این اخطاریه ؛ هوای استان از امشب تا فرداشب (جمعه) با عبور امواج از روی نوار شمالی کشور و شکل گیری جریانات مرطوب شمالی سطح زمین ، شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد است که در بعضی مناطق شدید خواهد بود.
هواشناسی مازندران هشدار داده است که بر اثر بارندگی شدید ، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها در برخی از مناطق استان دور از انتظار نخواهد بود .
بر اساس این پیش بینی و اخطاریه ؛ همچنین دمای هوای مازندران در این مدت بین 4 تا 8 درجه در مناطق جلگه ای و تا 15 درجه سانتی گراد در مناطق کوهستانی و ارتفاعات کاهش خواهد یافت .
دمای هوای مازندران امروز در گرم ترین زمان در ساری مرکز استان به 35 سانتی گراد بالای صفر می رسد ولی فردا با هفت درجه کاهش 28 درجه خواهد بود .
هواشناسی مازندران در اخطاریه خود همچنین نسبت به مواج و توفانی شدن دریای خزر در این مدت هم هشدار داد .
هواشناسی دریایی مازندران هم پیش از این هشدار داده بود که با افزایش سرعت ورزش باد در استان از عصر امروز پنجشنبه ، سرعت آن در روز جمعه به 25 متر بر ثانیه خواهد رسید که نتیجه آن افزایش ارتفاع موج در فراساحل حدود سه و در مناطق ساحل تا 2 متر خواهد بود .
موج دریا در شرایط پایداری هوا کمتر از نیم متر ارتفاع دارد و بهترین شرایط برای شنا مسافران و گردشگران است .
با توفانی شدن و افزایش سرعت وزش باد ، ارتفاع امواج دریا در نوار ساحلی به بیش از یک متر می سد که شرایط مناسبی برای شنا نیست .
هواشناسی دریایی مازندران در آخرین گزارش خود که دیروز چهارشنبه منتشر شد ، هشدار داده بود که دریای خزر برای شنا و صیادی در روز جمعه مناسب نیست .
استان مازندران با فرارسیدن ماه شهریور شاهد آخرین موج سفرهای تابستانی است ، سفرهایی که نخستین هدف آن شنا کردن در دریاست .