جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

هشدار مدیریت بحران مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار مدیریت بحران مازندران

هشدار مدیریت بحران مازندران

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،مدیر کل مدیریت بحران مازندران با اشاره به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بروقوع بارشهای رگباری همراه با رعد و برق و مواج شدن دریا ،در اطلاعیه ای نسبت به احتمال جاری شدن روان آب و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها برای امروز و فردا هشدار داد.

احمدی به شهروندان و مسافران توصیه کرد؛ در این مدت از کوهپیمایی، برپایی چادر واقامت در بستر رودخانه‌ ها به ویژه در ارتفاعات ، فعالیت‌ های دریایی ،قایقرانی و نیز شنا خودداری و رانندگان نیز با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در جاده‌ های مازندران رفت و آمدکنند.

وی با بیان اینکه با توجه به احتمال وقوع رعد و برق به دامداران و ساکنان بومی نیز توصیه می‌ شود در این مدت دام‌ های خود را در مناطق امن نگهداری کنند افزود: پرورش دهندگان ماهی هم درزمان اعلام شده به منظورپیشگیری از بروز خسارت در پی وقوع احتمالی سیلاب اقدامات لازم را انجام دهند.

بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران، ناپایداری جوی در استان، با بارش متناوب باران،وزش باد در برخی مناطق نسبتا شدید،رگبارو رعدو برق و مواج شدن دریا، تا دوشنبه ادامه دارد.

تداوم ناپایداری جوی مازندران

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران گفت : در پی استقرار سامانه ناپایدار جوی دراستان که دیروز در برخی مناطق ، بارشهای پراکنده و وزش باد ، با شدت همراه بوده، این شرایط تا نیمه هفته تداوم می یابد.

اسدی با بیان اینکه سرعت باد لحظه ای دیروز از کجور به میزان 72 کیلومتر بر ساعت و بیشترین بارندگی از ایستگاه دلیر مرزن آباد به میزان 17 میلی متر گزارش شد افزود : پیش بینی می شود؛ بارشها امروز و فردا گاهی بصورت رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید ادامه داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: این وضع ناپایدار جوی دوشنبه کاهش می یابد و بارشهای پراکنده تر می شود

به گفته اسدی؛ سه شنبه و چهارشنبه با احتمال افزایش دما، رگبارهای پراکنده نیز پیش بینی شده است. وی، وضعیت دریا را امروز و فردا مواج اعلام کرد.