جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

هشدار ستاد مدیریت بحران نوشهر و احتمال سیلاب - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار ستاد مدیریت بحران نوشهر و احتمال سیلاب

و به همین دلیل ستاد مدیریت بحران نوشهر با دادن هشدار احتمال سیلاب را پیش‌بینی کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، بارش شدید باران که از نیمه شب گذشته بخش‌های وسیعی از مازندران را فراگرفت و تاکنون ادامه دارد سبب آبگرفتگی شدید خیابان‌ها و معابر درون‌شهری شد و تردد خودروها و عابران پیاده را با اختلال جدی روبرو کرد.

شهرستان نوشهر در غرب مازندران نیز شاهد باران سیل‌آسا از شب گذشته بوده و همین امر کافی بود تا خیابان‌ها و معابر این شهر با آبگرفتگی شدید روبرو شده و سبب روان شدن آب‌ها در خیابان‌ها همچون سیلی کوچک شود.

شدت بارندگی به حدی بود که دیگر چترها و برف‌پاک‌کن‌های خودروها جوابگو نبوده و تسلیم آن شدند.

اینکه چرا در احداث خیابان‌ها و معابر شهری مهندسی استاندارد مورد بی‌توجهی واقع می‌شود سوالی است که بی‌جواب مانده است.

خیابان‌ها و معابر مهندسی‌نشده‌ای که باقی ماندند و باران‌های شدید و سیل‌آسایی که هر سال می‌آیند و چرخی در شهر می‌زنند سبب زحمت شهروندان می‌شود.

ستاد مدیریت بحران شهرستان نوشهر نسبت به  آب‌گرفتگی معابر و کاهش 15 درجه‌ای دما در این شهرستان هشدار داد.

در این هشدار آمده است: با اشاره به بارش شدید باران و طغیان رودخانه‌ها، تمام شهروندان نسبت به آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها هوشیاری لازم را داشته باشند.

ستاد مدیریت بحران شهرستان نوشهر هشدار داد: شهروندان و مسافران و گردشگران از توقف در بستر و حریم رودخانه خودداری کنند.

در این اطلاعیه بر آمادگی کامل شهرداری‌های شهرستان و دستگاه‌های خدمات‌رسان این شهرستان برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از ورود این سامانه بارشی و سیلاب احتمالی هشدار داده شد.

در این اطلاعیه آمده است: در این مدت دریای خزر نیز مواج است و از مسافران و گردشگران خواسته شده تا هیچ‌گاه سواحل دریا را برای برنامه‌های بازدیدی خود انتخاب نکنند.

ستاد مدیریت بحران شهرستان نوشهر به شهروندان و مسافران توصیه کرد تا هنگام رفت و آمد در جاده‌ها به‌ویژه در زمان بارندگی اصول ایمنی را رعایت کنند و در مدت این بارش‌های شدید از اقامت در حریم رودخانه‌ها پرهیز کنند.