رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۸

هشت تئاتر مازندران در راه جشنواره سراسری نمایش ماه - نمایش محتوای خبر

 

 

هشت تئاتر مازندران در راه جشنواره سراسری نمایش ماه

به گزارش خبرنگار مهر، سینا دلشادی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران افزود: طبق اعلام آمار دبیرخانه بیست و سومین جشنواره سراسری تئاتر ماه، مازندران در رتبه سوم، متون پذیرفته شده در کشور ، در بین هنرمندان به رقابت خواهند پرداخت.

وی گفت: در بیست و سومین جشنواره تئاتر ماه، کارگردانان مطرح استان همچون سید ابراهیم عمادی، افشین رشیدی، هادی اصغری و ماجد آهنگر به رقابت خواهند پرداخت.

دلشادی همچنین با اشاره به برگزاری جلسات نمایش نامه خوانی با عنوان « یک فنجان دیالوگ » به صورت ماهانه در حوزه هنری افزود: جلسات نمایشنامه خوانی « یک فنجان دیالوگ » با هدف ارتقاء بخشی به سطح نمایش استان و حمایت از استعدادهای جوان در این مرکز برگزار می شود .

دلشادی در ادامه گفت : یک فنجان دیالوگ در سال جاری در نیمه دوم خرداد ماه و در نیمه دوم تیرماه با اجرای دو نمایش آغاز به کار خواهد کرد.

دلشادی در پایان خاطرنشان کرد ، الویت های موضوعی نمایش های معرفی شده می بایست با رویکرد بومی ، آیین های نمایشی ، زندگی ایرانی اسلامی ، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باشد.

ملیحه مقصودی سرپرست روابط عمومی حوزه هنری نیز  گفت : طی مراسمی در جشن مبعث که به مناسبت مبعث رسول اکرم (ص)، در سالن شهید هادی باغبانی این مرکز برگزار می شود از برندگان  مسابقه نقاشی روز پدر با اهدائ لوح و جوایزی  تقدیر می شود.

مقصودی در ادامه خاطرنشان کرد ، مسابقه روز پدر در سه موضوع  * علی (ع) بهترین پدر دنیا * اگر پدر نباشد * هدیه ای برای پدر  با همکاری مهدیه شهرستان ساری، به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر ، در بین کودکان دبستانی آموزش و پرورش ناحیه 1 ساری برگزار شد که به 12 نفر از دختران و 12 نفر از پسران که بهترین نقاشی را کشیده اند در این مراسم تقدیر می شود.