جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

هشت بند و دیواره ساحلی آبخیزداری در چالوس به بهره برداری رسید - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هشت بند و دیواره ساحلی آبخیزداری در چالوس به بهره برداری رسید

هشت بند و دیواره ساحلی آبخیزداری در چالوس به بهره برداری رسید


رییس اداره امور اجرایی آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر گفت: هشت بند آبخیزداری در مناطق سیاه بیشه و آسیاب رود و بَرار رود واقع در شهرستان چالوس بهره برداری شد.

هشت بند و دیواره ساحلی آبخیزداری در چالوس به بهره برداری رسید

قربانعلی خدایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : اعتبار این پروژه ها در مجموع پنج هزار و 690 میلیون ریال بود که از اعتبارات ملی و استانی تأمین شد و نقش مهمی در مدیریت آب و کاهش خطر سیل دارد.

وی اظهار داشت: در سیاه بیشه، یک بند سنگی ـ ملاتی و یک بند سنگی ـ گابیونی با مجموع حجم 839 متر مکعب احداث شد که ظرفیت استحصال آب آنها پنج هزار و 873 متر مکعب است.

خدایی با اشاره به احداث یک بند سنگی ـ ملاتی و دو بند سنگی ـ گابیونی در آسیاب رود ادامه داد: حجم این بندها 938 متر مکعب و میزان آب استحصالی آنها نیز شش هزار و 566 متر مکعب برآورد می شود.

رئیس اداره امور اجرایی آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر گفت: در منطقه برار رود نیز یک دیواره ساحلی به طول 100 متر و دو بند سنگی ـ ملاتی در مجموع با حجم هزار و 532 متر مکعب و استحصال آب 10 هزار و 724 متر مکعب ساخته شد.

وی تصریح کرد: احداث این پروژه ها در مجموع موجب اشتغال موقت هزار و 655 نفر روز شد که نیروی کار آن از مردم محلی تأمین می شد.

غرب مازندران دارای 14 زیرحوزه فرعی آبخیزداری از رامسر تا رُویان است.