سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

هشتمین جشنواره نامه ای به امام رضا(ع) 52 هزار اثر دریافت کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

هشتمین جشنواره نامه ای به امام رضا(ع) 52 هزار اثر دریافت کرد

حجت الاسلام ˈعباسعلی ابراهیمیˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از جشنواره نامه ای به امام رضا (ع) به عنوان یکی از مردمی ترین رویداد های فرهنگی یاد و خاطر نشان کرد: این مراسم از جمله برنامه های جشنواره های امام رضا (ع) است که همه ساله در استان های کشور با رویکرد های گوناگون برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه استقبال هموطنان از این جشنواره سیر صعودی دارد، افزود: عاشقان امام هشتم شیعیان همه ساله طی نامه ای به ساحت آن حضرت ادای احترام می کنند.

ابراهیمی ترویج فرهنگ منور رضوی در زندگی روزمره، توجه جامعه به نوشتن و نگارش نامه، ایجاد لحظات ناب عاشقانه و عرض اردات به ساحت آن بزرگوار و... را از جمله اهدف اساسی این رویداد دانست.

مدیر کل ارشاد مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته از لحاظ اطلاع رسانی، روابط عمومی، نحوه برگزاری جشنواره در ردیف استان های برتر کشور قرار گرفتیم ، یاد آور شد: کتاب جشنواره سراسری نامه ای به امام رضا (ع) به عنوان ˈ کتاب سال رضوی ˈ انتخاب شد.

وی گفت: امسال نیز دلنوشته های شرکت یافته در جشنواره همچون سال گذشته در قالب کتاب انتشار خواهد یافت.

وی افزود: هشتمین جشنواره سراسری نامه ای به امام رضا (ع) در چهار مقطع سنی کودکان (هفت تا ده سال)، نوجوانان (11تا 15 سال ) ، جوانان (16تا31سال ) و بزرگسالان ( از 31 سال به بالاتر ) برگزار می شود.

این مقام فرهنگی مهلت زمانی ارسال آثار به دبیر خانه جشنواره مربوطه را تا 20 مرداد ماه سال جاری اعلام کرد و ضمن پیش بینی اینکه این جشنواره نسبت به سال گذشته با استقبال بیشتری روبرو خواهد بود، افزود: جشنواره نامه ای به امام رضا همزمان با سراسر کشور در دهه کرامت برگزار می شود.

ده روز فاصله بین تولد حضرت معصومه (س) و میلاد امام رضا (ع) به عنوان دهه کرامت نام گرفته است.