رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

هشتمین جشنواره فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک مازندران آغاز به‌کار کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

هشتمین جشنواره فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک مازندران آغاز به‌کار کرد

هشتمین جشنواره فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک مازندران در مرکز استان آغاز به کار کرد.

هشتمین جشنواره فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک مازندران آغاز به‌کار کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، نایب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه کشور پیش از ظهر امروز در آئین افتتاحیه هشتمین جشنواره فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک مازندران که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس مصوبه کارگروه توسعه دولت الکترونیک این جشنواره توسط نظام صنفی رایانه استان برگزار شد.

عباس رمدانی با بیان اینکه ظرفیت خوبی از بخش خصوصی در زمینه «آی‌تی و آی‌سی‌تی» در مازندران وجود دارد، افزود: مازندران قابلیت صادرات نرم‌افزار را به خارج از کشور دارند که در این زمینه در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه لازم است فضایی تعامل بین بخش خصوصی و بخش دولتی در اجرای پروژه‌ها و خرید‌ها انجام شود، بیان کرد: در اجرای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی بازار و اتحادیه‌ها پیگیر اشتغال در این بخش هستند و هر ماه در مرکز مازندران 700 شغل ایجاد می‌شود و این براساس مجوز کسب است که از سوی اصناف صادر می‌شود.

نایب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه کشور، با اشاره به اینکه وجود مرکز نمایشگاهی در مرکز مازندران از ضروریات است، بیان کرد: نمایشگاه تخصصی رایانه در محل پارکینگ شهرداری ساری احداث شده و فضایی مناسب برای این نمایشگاه نیست.

رمدانی در پایان گفت: با توجه به وجود محل نمایشگاهی در قائم‌شهر همه شرکت‌های خصوصی و دولتی خواستار برپایی نمایشگاه در مرکز مازندران بودند و وجود مرکز نمایشگاهی مناسب در ساری از ضروریات است.

به گزارش فارس، هشتمین جشنواره فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک در 81 غرفه نمایشگاهی به‌مدت چهار روز در محل پارکینگ شهرداری خیابان فرهنگ مرکز مازندران در حال برگزاری است و بازدید برای عموم در دو نوبت صبح و عصر آزاد است.