سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

هزینه 5 میلیارد تومانی خسارت ناشی از برق گرفتگی و سرقت انرژی - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هزینه 5 میلیارد تومانی خسارت ناشی از برق گرفتگی و سرقت انرژی

هزینه 5 میلیارد تومانی خسارت ناشی از برق گرفتگی و سرقت انرژی


رئیس اداره برق نوشهر گفت: سالانه 5 میلیارد تومان برای خسارت ناشی از برق گرفتگی و سرقت انرژی هزینه می‌شود.

هزینه 5 میلیارد تومانی خسارت ناشی از برق گرفتگی و سرقت انرژی

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، نیکزاد خواجوند شامگاه دوشنبه در نشست دهیاران این بخش که با حضور مدیران دستگاه‌های اداری شهرستان برگزار شد، معضل سرقت انرژی در این شهرستان را جدی خواند و اظهار کرد: در برق رسانی‌‌های غیرمجاز علاوه بر سرقت انرژی، مشکلات ناشی از برق گرفتگی نیز وجود دارد که ضروری است تا دهیاران در این راستا تلاش کنند.

خواجوند با اشاره به اینکه سالانه 5 میلیارد تومان برای خسارت ناشی از برق گرفتگی و سرقت انرژی هزینه می‌شود، بیان کرد: تاکنون 200 انشعاب از کنتورهای فاقد سابقه جمع‌آوری و برای نقاط مشکوک نیز با دادن شماره سریال کنتور نسبت به جمع آوری کنتورهای فاقد اعتبار اقدام شد.

رئیس اداره گاز شهرستان‌های نوشهر و چالوس نیز اشتراک‌پذیری برای ساختمان‌های جدید را بر اساس پروانه و پایان کار ساختمانی ضروری دانست و اظهار کرد: اگر مراجعان از ابتدای کار به سمت ما بیایند و برای نصب کنتور گاز و شبکه‌های حفاری با شرکت گاز مشورت کنند مشکلی پیش نمی‌آید.

رضا باقری با بیان اینکه عدم هماهنگی بین دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداره گاز به شبکه‌های گازرسانی آسیب می‌رساند، افزود: سال گذشته تصمیم گرفتیم تا خدمات مربوط به گاز مانند اشتراک‌پذیری، تغییر نام، نصب کنتور و ... را به دفاتر پیشخوان شهری و روستایی ارجاع دهیم تا مراجعان برای دریافت خدمات دچار زحمت نشوند.

رئیس اداره راه و شهرسازی نوشهر نیز با تاکید بر استعلام مراجعان توسط این اداره برای ساخت‌وساز، گفت: به روستاهایی که نیاز به خط‌کشی جاده دارند می‌توانند درخواست خود را به اداره راه شهرسازی ارائه دهند.
درویش‌علی میار اجرای حفاری‌های روستاها را منوط به استعلام راه و شهرسازی دانست و بیان داشت: برای حفظ و نگهداری آسفالت لازم است تا حفاری‌ها در منتهی‌الیه شانه جاده صورت بگیرد و دهیاران باید در ارائه ساختار روستایی و شبکه راه‌های اصلی، فرعی، امام‌زاده، مسجد و ... با طراحی نقشه‌ای تاسیسات را در اختیار بخشداری و راه و شهرسازی قرار دهند تا در زمان بروز بحران بتوان راحت‌تر مشکلات را برطرف کرد.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان نوشهر نیز در این نشست انشعابات غیرمجاز در روستاها را عامل هدررفت آب آشامیدنی برای روستاییان عنوان کرد و افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته مبنی بر خشکسالی در تابستان امسال باید ناملایمت‌ها و کدورت‌ها را کنار گذاشت و فرهنگ مصرف صحیح آب شرب در روستاها را برای اهالی نهادینه کرد.

خلیل اسماعیلی با تاکید بر اینکه آب شرب با هزینه‌ای بالا به دست می‌آید و نباید آن را با بهای اندک از دست داد، ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر روستاهای بخش مرکزی نوشهر دارای خانه باغ هستند بنابراین باید توجه کنند که از آب شرب برای مصارف غیرشرب استفاده نشود.

وی با رضایت‌مندی از رابطه متقابل بین آب و فاضلاب روستایی و دهیاران در بخش مرکزی نوشهر گفت: از آنجایی‌ که منابع توزیع و تولید مانند چاه، شبکه و پمپ در داخل روستاها خلاصه می‌شود بنابراین باید این رابطه وجود داشته باشد تا با صرف انرژی کمتر به سرمنزل مقصود برسیم.