سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

هزینه 22 میلیاردی برای اشتغال مددجویان در نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

هزینه 22 میلیاردی برای اشتغال مددجویان در نکا

رضا ساداتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نکا اظهار داشت: در سال جاری به افراد زیر پوشش کمیته امداد نکا مبلغ 18 میلیارد ریال مستمری پرداخت شد.

وی با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری در شهرستان نکا بیان داشت: در سال جاری یک میلیارد ریال از سوی نیکوکاران به این نهاد مقدس برای جشن نیکوکاری اهدا گردید که توسط بیش از 30 پایگاه ثابت و سیار جمع‌آوری شد.

ساداتی تصریح کرد: از استقبال مناسبی در شهرستان در برگزاری جشن نیکوکاری برخوردار بودیم که این مقدار در سال گذشته 460 میلیون ریال بوده و امسال با رشد بیش از 50 درصدی در جشن نیکوکاری نکا مواجه بوده‌ایم.

وی گفت: اساس کمک در جشن نیکوکاری انفاق نبوده است بلکه اساس کار احسان است چراکه در بسیاری از مواقع مردم آنچه را که خود احتیاج داشتند به هم نوع خود کمک کردند.

ساداتی توانمندسازی خانواده‌ها با حضور نیکوکاران را یکی از راهکارهای موثر در کاهش فقر در جامعه دانست و یادآور شد: اشتغال از دغدغه‌های مهم کشور است که امداد با توجه به این مسئله مهم در ایجاد اشتغال تلاش کرده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان نکا افزود: در سال جاری در بخش اشتغال بیش از 22 میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال افراد زیر پوشش کمیته امداد نکا هزینه شده است.

وی گفت: یک هزار و 860 طرح اشتغال‌زایی در نکا در دستور کار است و در این رابطه مجریان طرح اشتغال‌زایی شهرستان نیز بیمه تامین اجتماعی می‌شوند که در دست اقدام و پیگیری است.

ساداتی ادامه داد: چگونگی ایجاد اشتغال، بررسی توانمندی‌های مددجویان، حفظ سرمایه، کنترل نقدینگی و نظارت بر طرح‌های اجرایی در کمیته امداد از مهم‌ترین مسائلی است که با دقت انجام می‌شود تا در جهت ایجاد اشتغال پایدار موثر باشد.

وی گفت: 6.5 درصد جمعیت 110 هزار نفری نکا زیر پوشش کمیته امداد هستند و از خدمات مختلف این نهاد بهره‌مند می‌شوند.