جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

هزینه بیش از 14 میلیارد تومانی برای توزیع شیر در مدارس مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

هزینه بیش از 14 میلیارد تومانی برای توزیع شیر در مدارس مازندران

معاون مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران گفت: در سال تحصیلی گذشته برای توزیع شیر در مدارس استان حدود 14 میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه شد.

هزینه بیش از 14 میلیارد تومانی برای توزیع شیر در مدارس مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عسکری نیکزاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال تلاش برای آماده‌سازی مدارس برای آغاز سال تحصیلی جدید هستیم، اظهار کرد: پروژه مهر تمامی شرایط را برای آغاز سال تحصیلی در مدارس مهیا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در بحث نیروی انسانی نسبت به سال تحصیلی گذشته 41 درصد رشد داشته‌ایم، افزود: در سال‌های اخیر با ساماندهی انرژی و سوخت مدارس حدود 9 درصد در مصرف انرژی کاهش داشتیم.

معاون مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در حوزه مصرفی آب، برق، گاز و ... با بهره‌گیری از تکنولوژی جدید و بهینه‌سازی کاهش مصرف ایجاد شد، تصریح کرد: 100 دستگاه خودرو فرسوده آموزش و پرورش مازندران در سطح استان به فروش رسید.

نیکزاد از توزیع سرانه 600 میلیون تومانی بین مدارس مازندران تا آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: بعضی از مدارس از ظرفیت مشارکت مردمی استفاده می‌کنند و نیازی به سرانه دولتی ندارند.

وی با بیان اینکه امسال 600 میلیون تومان به هوشمندسازی مازندران کمک می‌شود، اضافه کرد: آموزش و پرورش مازندران تلاش می‌کند تا مدارس استان از نظر مالی با ایجاد سوئیت و اجاره داده به مسافران به خودکفایی برسد.

معاون مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران بیان کرد: بر اساس قانون 5 درصد از عواید ماده 100 شهرداری‌ها باید به آموزش و پرورش اختصاص پیدا کند که بعضی از شهرداران استان به این مسأله عمل نمی‌کنند.

نیکزاد تصریح کرد: اگر در آموزش و پرورش هزینه نشود در آینده کشور وادار می‌شود در زندان‌ها، مراکز ترک اعتیاد، دادگاه‌ها و ... هزینه کند.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی گذشته برای توزیع شیر در مدارس مازندران حدود 14 میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه شد، ادامه داد: حدود 4 میلیارد تومان از این مبلغ هنوز واریز نشده است.

معاون مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه اگر ساخت و ساز جدید در حوزه آموزشی در مازندران نداشته باشیم حدود 40 سال طول می‌کشد تا پروژه‌های فعلی به اتمام برسد، افزود: 315 مدرسه در مازندران بالای 40 سال قدمت دارند که 10 درصد آن باید تخریب شوند.

نیکزاد با اشاره به واگذاری 23 پروژه آموزش و پرورش مازندران به بخش خصوصی، ادامه داد: مدارسی که وقف شده باشند در هیچ شرایطی قابل فروش نیستند.