سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

هر کس که توانایی پاسداری از اهداف امام را ندارد باید از سر راه کنار رود - نمایش محتوای خبر

 

 

هر کس که توانایی پاسداری از اهداف امام را ندارد باید از سر راه کنار رود

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: هر فردی که توانایی پاسداری از امام(ره) و اهداف ایشان را ندارد باید از سر راه کنار رود.

هر کس که توانایی پاسداری از اهداف امام را ندارد باید از سر راه کنار رود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، آیت‌الله علی معلمی در خطبه‌های این‌ هفته نماز جمعه با بیان اینکه مؤمن واقعی باید زبان و دلش هم‎سو باشد، اظهار کرد: این هم‌سویی و حرکت باید به‌ سوی خدا و برای جلب رضایت باری‌تعالی انجام شود.

وی افزود: قرآن و معیارهایش پشتوانه‌ای محکم برای اسلام است و مسلمانان باید در تمام کارهای خود این کتاب الهی و دستوراتش را مورد توجه قرار دهند.

امام جمعه قائم‌شهر تصریح کرد: سخن باید همراه با حق و حقیقت باشد و اگر زمانی که فرصت گفتن است سکوت و موقع سکوت حرف بزنیم، خلاف حکمت است.

معلمی با بیان اینکه گاهی برخی از انسان‌ها می‌خواهند باب طبع شنونده حرف بزنند تا سبب خوش‌آمدن شنونده از بحث مربوط شوند ادامه داد: این کار خطا است زیرا باید فکر کرد و دید خدا از چه چیز خوشش می‌آید.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: همه ما موظفیم تا برادر دینی خود را نصیحت کنیم و به اقتضای زمان ممکن است نیاز باشد که رهبر یک جامعه هم نصیحت شود و این حق مؤمنان است.

وی ملاحظه بی‌مورد را نفی کرد و افزود: اگر هم‌دیگر را نصیحت نکنیم ممکن است زمانی چشم باز کنیم و ببینیم که به دلیل ملاحظه‌کاری گرفتار فتنه، فساد و انحراف شده‌ایم.

معلمی به سخنان مقام معظم رهبری در یک‌سال و چند ماه قبل در جوار مرقد مطهر امام راحل در مورد تحریف امام اشاره کرد و گفت: آیا شده تا به امروز دیگران بیایند و مشخص کنند کجاها حرف و راه امام تحریف شده است.

وی ادامه داد: خیلی جاها از کلام امام دریافت نادرست و تفسیر غلط شده و این در حالی است که امام راحل شفاف و نورانی بود و تفکری ناب و خالص داشت.

معلمی تأکید کرد: هر فردی که توانایی پاسداری از امام(ره) و اهداف ایشان را ندارد باید از سر راه کنار رود.

امام جمعه قائم‌شهر به تحریف سخنان پیامبر(ص) توسط اصحابش بعد از وفات ایشان اشاره و تصریح کرد: همه حرف و سخن ما این بود آنهایی که در زمان فتنه شعار «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» سر می‌دادند و به عکس امام(ره) اهانت کرده و قانون را شکستند، با ایجاد فتنه موجب کشته شدن هر دو طرف شدند و از شما خواستیم که با اهل فتنه مراوده نداشته باشید، زیرا این سخن حق خداست.

معلمی در ادامه به فرا رسیدن سالروز پایان جنگ 33 روزه حزب‌الله لبنان و روز مقاومت اشاره کرد و گفت: مردم لبنان به رهبری سید سید حسن نصرالله به پیروزی رسیدند و مؤمنان باید بدانند که اگر در برابر استکبار مقاومت کنند فرشتگان خدا به آنها کمک می‌کند و در دل دشمن رعب و هراس می‌اندازد.

امام جمعه قائم‌شهر با بیان اینکه امام راحل، اسرائیل را جرثومه فساد در منطقه نامیدند که در قلب کشورهای اسلامی گماشته شد و خطر و زیان آن متوجه همه خاورمیانه است، اظهار کرد: اگر مسؤول یا هر آدم معمولی دیگری بگوید شرایط سوریه و عراق چه ربطی به ما دارد نشان می‌دهد این آدم بهره‌ای از خط و اندیشه امام نبرده است و حقایق و مسائل منطقه را درک نمی‌کند و اگر درک کرده و آن را تکذیب می‌کند آب در هاون دشمن می‌ریزد.

معلمی تصریح کرد: ولایت و امامت اساس کار است و هر کس طالب بصیرت باشد به‌سوی نور معارف اهل‌ بیت(ع) گام برمی‌دارد و با توجه به اینکه در عصر غیبت قرار داریم به‌واسطه وجود رهبر فرزانه و اندیشمند به آموزه‌های دینی و اسلام متصل هستیم.

وی با بیان اینکه هدف از انقلاب اسلامی، برافراشتن عَلَم مقاومت و استقلال در برابر استکبار است، اضافه کرد: هر فردی که توانایی پاسداری از امام و اهداف ایشان را ندارد باید از سر راه کنار رود و راه ملت را برای پیمودن ادامه راه باز کند.

امام جمعه قائم‌شهر در پایان به برجام اشاره کرد و گفت: در این قرارداد دوطرفه، جمهوری اسلامی ایران به همه تعهداتش عمل کرد اما آمریکا این کار را انجام نداد و شاید به‌دلیل هوشیار نبودن پیش‌بینی این مسئله نشده بود.