سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

هراس دشمن از سیستم دفاعی ایران/ نفرت ملت ایران از رژیم صهیونیستی پابرجاست - نمایش محتوای خبر

 

 

هراس دشمن از سیستم دفاعی ایران/ نفرت ملت ایران از رژیم صهیونیستی پابرجاست

امام جمعه قائم‌شهر گفت: دشمن از سیستم دفاعی ایران در هراس است وگرنه همانند عراق و افغانستان به کشور ما هم حمله می‌کرد.

هراس دشمن از سیستم دفاعی ایران/ نفرت ملت ایران از رژیم صهیونیستی پابرجاست

به گزارش خبرگزاری فارس از قائم‌شهر، آیت‌الله علی معلمی در خطبه‌های نماز جمعه این‌ هفته شهرستان با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) تا همیشه تاریخ زنده و پابرجاست، اظهار کرد: امام حسین(ع) و یارانش حریت و آزادگی را با شهادتشان به جهانیان آموختند.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر از مهم‌ترین پیام امام حسین(ع) در قیام کربلا بوده  است و ما نیز باید همواره پیرو راه این امام همام باشیم.

*نیاز به قیم نداریم

امام جمعه قائم‌شهر در ادامه به سفر وزیر اقتصاد و دارایی کشور آلمان به ایران اشاره کرد و ادامه داد: این فرد قصد داشت در سفرش برای ما نسخه شفابخش تجویز کند در حالی که مداخله در سرنوشت یک ملت بزرگ مانند ایران معنایی ندارد.

این مسؤول با اشاره به اینکه سزاوار بود سفر این مقام آلمانی به کشور پذیرفته نمی‌شد، افزود: ما نیاز به قیم نداریم چرا که در سایه امامت و ولایت زندگی می‌کنیم و عشق اباعبدالله الحسین(ع) را در سینه داریم و شعار ما «هیهات من الذلة» است.

معلمی به اظهارات گستاخانه اخیر صدراعظم کشور آلمان اشاره کرد و گفت: این مقام آلمانی اعلام کرد که حق رژیم صهیونیستی برای بقاء دیگر نباید زیر سؤال برود و این در حالی است که این خواسته مغایر با فرمایشات امام راحل است.

*تقدیر از حرکت انقلابی رئیس مجلس

وی با تقدیر از حرکت انقلابی رئیس مجلس شورای اسلامی و نپذیرفتن این مقام آلمانی، تصریح کرد: همزمان با انقلاب اسلامی قطع ارتباط با رژیم غاصب صهیونیستی اتفاق افتاد و تا این رژیم ملعون وجود دارد نفرت ملت ایران و مسلمانان جهان از رژیم صهیونیستی پابرجاست.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه همه باید برای آینده روشن تلاش کنند، اظهار کرد: امید داشتن یعنی هرکجا که خرابی و ناکارآمدی دیده می‌شود همگی برای ساختن و احیاء آن اقدام کنند چرا که معتقدیم امروزمان باید بهتر از دیروز و فرداها بهتر از امروز باشند.

* نجومی‌بگیران و نابرابری‌های آزاردهنده

این مسؤول به آمار رئیس دیوان محاسبات کشور در رابطه با مدیران نجومی‌بگیر اشاره کرد و افزود: حدود 400 نفر از کارکنان و مدیران دریافتی‌ حقوق بالای 20 میلیون تومان در ماه داشته‌اند.

وی ادامه داد: این درست نیست که عده‌ای با اعلام این مطلب بگویند انتشار این اخبار یأس و نامیدی در بین مردم ایجاد می‌کند چرا که حق مردم است که از این موضوع آگاه و خواستار محاکمه آنان شوند.

امام جمعه قائم‌شهر بیان کرد: اینکه این مسأله رسانه‌ای شد مردم را آزار نمی‌دهد چرا که ماه پشت ابر نمی‌ماند و روزی آشکار می‌شد، چرا کارگر زحمت‌کش و کارمند باید حقوق زیر یک و دو میلیون داشته باشد و فردی که دستش به جایی بند شده است بالای 50 میلیون حقوق دریافت کند و این نابرابری‌ها است که آزاردهنده می‌شود.

*امنیت ایران به برکت صلابت نیروهای مسلح

این مسؤول اظهار کرد: مسؤولی در کشور با تحقیر بنیه دفاعی کشور می‌گوید آمریکا اگر بخواهد می‌تواند با یک بمب سیستم دفاعی ما را از بین ببرد که در جوابش می‌گوییم مغز و سیستم فکری شما عیب پیدا کرده است چرا که دشمن از سیستم دفاعی ایران در هراس است وگرنه همانند عراق و افغانستان به کشور ما هم حمله می‌کرد و اگر این حمله صورت نگرفت به برکت صلابت نیروهای مسلح ایران است.

معلمی به وابستگی فتنه 88 به عوامل خارج از کشور اشاره کرد و گفت: این وابستگی بر هیچ‌کسی پوشیده نیست و همه می‌دانند این فتنه از بیرون از ایران طراحی و حمایت شده است.

وی افزود: حیف است در بعضی از مراکز علمی و دانشگاهی و غرفه‌های انجمن‌های اسلامی رشد و آرمان را با عکس‌های سران فتنه مزین کرده و از آنان تجلیل می‌کنند و این توقع از مسؤولان دانشگاهی می‌رود که ملت و انقلاب ما را درک کنند.

امام جمعه قائم‌شهر با بیان اینکه با شعار مبارزه با تروریست و مواد مخدر به افغانستان حمله کردند، تصریح کرد: در سال 2001 و قبل از حمله آمریکا به افغانستان تولید کل مواد مخدر در این کشور 200 تن در سال بود و این درحالی است که در سال 2014 این میزان به 6 هزار و 400 تن رسیده است و همچنین با نیرو گرفتن از همه ملیت‌ها تروریست را گسترش داده‌اند و اینها خصلت باطنی استکبار جهانی یعنی آمریکا است.

*واگذاری کارخانه نساجی شماره یک به شهرداری

این مسؤول در بخش دیگر به سرانجام نساجی‌های سه‌گانه شهرستان قائم‌شهر اشاره کرد و افزود: کارخانه نساجی شماره دو با زمین 12 هکتاری در دل شهر و نساجی شماره سه به یک خارجی واگذار شد و در عمل سرمایه‌گذاری نکرد و معلوم نیست سرنوشت این واحدهای تولیدی به کجا خواهد رفت.

معلمی ادامه داد: خبرهایی شنیده‌ایم مبنی بر اینکه شهرداری قائم‌شهر با حمایت شورای اسلامی برای خرید نساجی شماره یک که در حال واگذاری است قدم پیش گذاشته است و اگر حمایت شوند می‌توانند کارهای خوبی برای مردم انجام دهند چراکه صاحبان اصلی سرمایه‌های شهرداری خود مردم هستند.

وی در پایان گفت: بعضی از دستگاه‌های شهرستان که از شهرداری طلب داشته‌اند با شنیدن این خبر به فکر طلب خود افتاده‌اند باید بدانند که توقع جامعه و مردم از آنان این است که همان‌گونه که در گذشته مدارا کرده‌اید الان هم مدارا کرده و بدهی را کم کم وصول کنید تا شهرداری از تصمیم خود عقب نکشد.