سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

هراس دشمن از حمله به ایران/اقتدار نظامی ایران بی‌نظیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

هراس دشمن از حمله به ایران/اقتدار نظامی ایران بی‌نظیر است

امام جمعه بابل گفت: دشمنان از تعرض به ایران وحشت دارند و از ضربات سنگین نیروهای نظامی ایران می‌ترسند.

هراس دشمن از حمله به ایران/اقتدار نظامی ایران بی‌نظیر است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی در خطبه‌های نماز جمعه با تقدیر از شهرداری بابل در زینت‌بخشی میادین و فضای شهر و بنیاد غدیر که اقدام به برگزاری مراسم باشکوه عید غدیر در محلات و مناطق مختلف کردند، اظهار کرد: امسال با برنامه‌ریزی درست محیط اداری و کسب و کار با نام امیرالمومنین (ع) زینت داده شد.

وی با اشاره به اینکه این هفته به مناسبت نزول آیه شریفه «هل اتی» به نام روز خانواده نام‌گذاری شده است، افزود: نباید نسبت به خانواده بی‌توجهی و بی‌اعتنایی شود، چراکه سلول اصلی جامعه خانواده بوده که از به هم‌پیوستگی آن، کالبد جامعه شکل می‌گیرد.

امام جمعه بابل با بیان اینکه امروزه این کوچک‌ترین کانون اجتماعی با آسیب‌های مختلفی روبرو است، تصریح کرد: شبکه‌های غربی برای متلاشی کردن خانواده‌ها برنامه‌ریزی کرده و در تلاش هستند تا خانواده جدید شکل نگیرد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: مرد ریاست کانون خانواده و زنان مدیریت درون خانواده را بر عهده دارند، بنابراین زنان نقشی مهمی برای سکونت و آرامش در خانواده دارند، اما امروزه زنان به وظایف خود به نحو شایسته عمل نکرده و نقش موثر خود را ایفا نمی‌کنند.

روحانی با اشاره به ضرورت استحکام ارتباط بین زوجین، یادآور شد: آرامش در خانواده و اجر کنار هم نشستن زن و شوهر، از اعتکاف در مسجدالنبی بالاتر است. 

وی با تبریک هفته دفاع مقدس، اتحاد همه اقشار ملت ایران برای دفاع از میهن اسلامی با تکیه بر نیروهای داخلی در مقابل تهاجم همه‌جانبه و ارتش تا دندان مسلح بعثی صدام را رمز موفقیت و پیروزی کشور برشمرد و تصریح کرد: دفاع مقدس به برکت زحمات ملت، پشتیبانی مالی و انسانی همه اقشار اعم از نیروهای ارتش، سپاه و بسیج مقدس شد و عالی‌ترین اقتدار را برای ملت فراهم کرد.

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه در ابتدای جنگ از ساده‌ترین تجهیزات نظامی بی‌بهره بودیم اما در پایان جنگ با ساخت مجهزترین سلاح‌ها به خود اتکایی رسیدیم، ادامه داد: تنها افراد نادان هستند که هفته دفاع مقدس را زیر سؤال می‌برند.

این مسؤول، دفاع مقدس را بزرگداشت هویت و افتخارات ملت برشمرد و اضافه کرد: بسیاری از نیروها و مدیران موفق کشور در همین جنگ مدیریت را آموختند و این جنگ کلاس آموزشی مدیریت بود.

روحانی خطاب به کسانی که جریان موشکی و وجود نیروهای نظامی را برای کشور زیر سؤال می‌برند، گفت: اگر آلمان و ژاپن نیروی نظامی چندانی ندارند به سبب شکست در جنگ بود که تعهد دادند که سازمان نظامی نداشته باشند و اگر این موانع نبود امروز بزرگ‎‌ترین سازمان‌های نظامی را داشتند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها همواره ما را به حمله نظامی تهدید می‌کنند و تنها اقتدار نظامی ایران سبب عقب‌نشینی دشمنان شده است، ادامه داد: دشمنان از تعرض به ایران وحشت دارند و از ضربات سنگین نیروهای نظامی ایران می‌ترسند.