جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

هدیه 905 میلیون ریالی به نوعروسان فریدونکنار - نمایش محتوای خبر

 

 

هدیه 905 میلیون ریالی به نوعروسان فریدونکنار

به گزارش خبرگزاری فارس از فریدونکنار به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) فریدونکنار، غلامرضا علیپور اظهار داشت: 61 نفر از نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی این شهرستان از کمک هزینه جهیزیه برخودار شدند.

وی تصریح کرد: کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد بعد از یک دوره آموزشی 40 ساعته اهدا می‌شود.

وی با بیان اینکه موضوعات آموزشی برای این نوعروسان از قبیل بهداشت روان، مسائل دینی و اعتقادی، بهداشت محیط و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از قبیل اعتیاد با استفاده از اساتید مجرب است گفت: تاکنون در کمیته امداد فریدونکنار 51 نوعروس با هدیه‌ای بالغ بر 905 میلیون ریال و هدیه ازدواج برای داماد بالغ بر 30 میلیون ریال پرداخت شد.

وی تصریح کرد: مؤسسه آبشار عاطفه‌ها نیز در این امر مبلغ 193 میلیون ریال به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان کمک هزینه جهیزیه پرداخت کرد.

مدیر امداد امام خمینی فریدونکنار از معافیت 30 فرزند مددجوی کمیته امداد این شهرستان از خدمت سربازی خبر داد و افزود: کمیته امداد امام خمینی با سرفصل‌های مختلف به خانواده‌های مددجو خدمات ارائه می‌دهد که یکی از این خدمات معافیت فرزندان آنان است.

وی با اشاره به رویکرد کمیته امداد تصریح کرد: توانمندسازی خانواده‌ها یکی از مهم‌ترین برنامه و اهداف است پس این نهاد برای کمک به ارتقای سطح زندگی زنان بی‌سرپرست یکی از فرزندان پسر را از سربازی معاف می‌کند.

این مسئول تصریح کرد: فرزندان مددجوی فاقد پدر که به علت فوت یا طلاق سرپرست خود را از دست دادند با شرایط لازم می‌توانند از خدمات سربازی معاف شوند.

علیپور درباره پرداخت تعرفه سربازی گفت: در سال جاری 6 نفر از فرزندان مددجو که دارای شرایط لازم بودند از تسهیلات کاهش تعرفه‌های سربازی نیز برخوردار شدند.

مدیر کمیته امداد فریدونکنار خاطرنشان کرد: در سال گذشته 30 نفر از فرزندان خانواده‌های مددجوی این نهاد از خدمت سربازی معاف شدند.

این مسئول گفت: فرزندان مددجویان پس از معافیت رها نمی‌شوند بلکه با حرفه‌آموزی و اخذ مدرک فنی و حرفه‌ای وارد عرصه اشتغال می‌شوند.

علیپور تصریح کرد: فرزندان مجرد تحت حمایت کمیته امداد دارای تخصص از وام اشتغال قرض‌الحسنه برخوردار می‌شوند تا به استقلال اقتصادی دست یابند.