سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

هدایت‌های رهبری زمینه حرکت عزتمندانه کشتی انقلاب در میان تلاطم امواج فتنه‌ها را فراهم کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

هدایت‌های رهبری زمینه حرکت عزتمندانه کشتی انقلاب در میان تلاطم امواج فتنه‌ها را فراهم کرد

امام جمعه بابل به درایت و هدایت مقام معظم رهبری در طول 27 سال گذشته پرداخت و گفت: هدایت‌های رهبر معظم انقلاب به‌ویژه در مقابله با فتنه‌ها، زمینه حرکت در مسیر عزتمندانه کشتی انقلاب را در میان تلاطم امواج فتنه‌ها فراهم کرد.

هدایت‌های رهبری زمینه حرکت عزتمندانه کشتی انقلاب در میان تلاطم امواج فتنه‌ها را فراهم کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان، با تسلیت سالروز ارتحال امام (ره)، اظهار کرد: امام راحل معجزه‌گر قرن اخیر است که انقلاب اسلامی را در جهان معاصر پدید آورد.

وی افزود: کار امام (ره) برای بیداری امت و مقابله با ظلم و استبداد هم‌تراز با احیاگری و بیداری انبیاست.

امام جمعه بابل انقلاب اسلامی را در راستای آرزوی انبیا و اولیای الهی دانست و تصریح کرد: امام راحل آرزوی انبیا و اولیای الهی یعنی ایجاد حکومت الهی و حاکمیت دین در عرصه اجتماعی را با ایجاد نظام اسلامی محقق کرد.

روحانی ادامه داد: امام راحل با پیوند و وحدت در میان امت اسلامی ایران، از آنها امتی مقتدر ساخت تا با کنار زدن حکومت طاغوتی بر سرنوشت خود مسلط شوند.

امام جمعه بابل با بیان این مطلب که باید قدردان زحمات امام خمینی (ره) بود، اضافه کرد: اقتدار و قدرت نظام اسلامی در عرصه بین‌الملل مرهون زحمات و تلاش‌های ایشان برای زنده کردن قوای فروخورده در میان ملت ما بود.

روحانی با گرامیداشت روز 15 خرداد و یاد شهدای این قیام، خاطرنشان کرد: 15 خرداد مبدأ برای انقلاب اسلامی شد و این قیام الگویی برجسته برای امت ما به‌منظور شکل دادن انقلاب عظیم اسلامی ایران شد.

وی با اشاره به سالروز انتخاب مقام معظم رهبری، نعمت ولایت فقیه را یک نعمت بزرگ الهی عنوان و اضافه کرد: رحلت جانسوز امام راحل یک خسارت بزرگ برای ما بود و با عنایت الهی در انتخاب مقام معظم رهبری، این خسارت بزرگ برای امت اسلامی جبران شد.

امام جمعه بابل یادآور شد: درایت، بصیرت، علم و شخصیت مقام معظم رهبری بسیاری از شخصیت‌های بزرگ دنیا را پس از دیدار با ایشان مجذوب کرده و در مقابل ایشان منفعل شده‌اند.

روحانی به درایت و هدایت مقام معظم رهبری در طول 27 سال گذشته پرداخت و افزود: هدایت‌های رهبر معظم انقلاب به‌ویژه در مقابله با فتنه‌ها، زمینه حرکت در مسیر عزتمندانه کشتی انقلاب را در میان تلاطم امواج فتنه‌ها فراهم کرد.

این مسؤول بیان کرد: باید شکرگزار نعمت بزرگ ولایت فقیه و مقام معظم رهبری باشیم و سلامتی وجود ایشان در صدر دعاهای ما باشد.

امام جمعه بابل با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: جامعه باید آماده ورود ماه رمضان بشود و فضای شهر و روستا باید نمود استقبال از ماه مبارک رمضان داشته باشد.

روحانی ادامه داد: قبل از ورود ماه مبارک رمضان با استقبال به سمت این ماه بزرگ بروید و قلب‌های خود را آماده کنید.

وی بر لزوم برنامه‌ریزی متولیان مساجد برای حضور روزه‌داران و مؤمنین در این فضای نورانی تأکید کرد و گفت: در کنار برگزاری تمام نمازهای یومیه به‌صورت جماعت در همه مساجد، برنامه‌های دیگر ماه مبارک رمضان مانند سخنرانی و دعاها نباید بسیار طولانی شود.

امام جمعه بابل با اشاره به مقابله دستگاه‌های امنیتی و قضایی با حرمت‌شکنان ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: با کسانی که حرمت ماه مبارک رمضان را با روزه‌خواری در ملأ عام می‌شکنند، مقابله شود.

روحانی با اشاره به ممانعت رژیم سعودی برای حضور زائران حج امسال در سرزمین وحی، اضافه کرد: عناصر خبیث وهابی سعودی می‌خواهند مناسک حج را به میدان جنگ و تقابل با ملت ایران تبدیل کنند.

وی با بیان این مطلب که حج عزتمندانه برای ما واجب است، افزود: هنوز داغ زائران حج سال گذشته بر دل ما مانده است و حتی از عذرخواهی به خاطر این جنایت و فاجعه بزرگ دریغ ورزیده‌اند.

امام جمعه بابل با اشاره به برخی از ممانعت‌های آل سعود برای حج ابراهیمی امسال، گفت: امیدوارم با آه خانواده‌های زائران کشته شده در حج سال قبل، سال آینده با نابودی آل سعود، ملت ایران مشرف به حج شوند.