رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

هتل های مازندران آماده پذیرایی از 740 هزار مسافر نوروزی - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هتل های مازندران آماده پذیرایی از 740 هزار مسافر نوروزی

هتل های مازندران آماده پذیرایی از 740 هزار مسافر نوروزی


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به آمادگی همه هتل ها و اماکن اقامتی این استان برای خدمت رسانی به مسافران در ایام نوروز، گفت: هتل های استان ظرفیت 740 هزار نفرشب خواب را دارند.

هتل های مازندران آماده پذیرایی از 740 هزار مسافر نوروزی

دلاور بزرگ نیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد که ظرفیت هتل های استان نسبت به نوروز سال جاری، 11 درصد رشد داشته است.

وی با تاکید بر اینکه خانه های مسافرپذیر نیز به این ظرفیت اضافه می شوند، گفت: هیچ دغدغه و نگرانی در خصوص اسکان مسافران نوروزی وجود ندارد و استان آمادگی خوبی برای پذیرش مسافران نوروزی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع مازندران با اشاره به شناسایی تعداد زیادی از خانه های مسافرپذیر، در عین حال گفت: در مرحله صدور پروانه هنوز برای 50 واحد نیز پروانه صادر نشده است.

بزرگ نیا همچنین با اشاره به اینکه خانه های مسافرپذیر باید استانداردهای لازم را داشته باشند، گفت: با وجود اینکه هنوز برای همه واحدهای پذیرنده مسافر پروانه صادر نشده اما با وجود هتل ها و محل های اقامتی، نگرانی از جهت اقامت مسافران در ایام نوروز در استان مازندران وجود ندارد.

ربیع فلاح استاندار مازندران پیش ازاین به خبرنگار ایرنا گفته بود که پیش بینی می شود در نوروز 94 بیش از 17 میلیون مسافر از سراسر کشور به استان مازندران سفر کنند که این میزان نسبت به نوروز 93 بیش از 15 درصد رشد داشته است.

استان مازندران برغم جاذبه های متعدد طبیعی در بخش هتلداری با مشکلات بسیاری روبرو است از جمله کمبود هتل های خوب پنج ستاره و چهار ستاره , نداشتن استانداردهای بین المللی , نبود خدمات دهی خوب, گران بودن اقامت شبانه و نداشتن امکانات رفاهی از جمله استخر , مهد کودک , پارک , سرویس های شبانه روزی و ... روبرو است.

به گفته کارشناسان , هتل شاید اگر اغراق نباشد قلب تپنده گردشگری نامیده می شود به طوریکه در برخی کشورها گردشگری در هتل خلاصه و یا از ان منشا می گیرد و هتل و خدمات مرتبط با ان تاثیر بسیاری در اقامت گردشگران در یک منطقه دارد و در واقع بخشی از گردشگری که به گردشگری استراحت یا ارامش گفته می شود با اقامت در هتل و کسب خدمات متعدد ان خلاصه می شود.

از این محور هتل های موجود مازندران نیاز به یک بازسازی اساسی در ساخت , برنامه و نوع ارائه خدمات و قیمت دارد و برای جذب برخی از گردشگران خارجی و نیز طبقه برخوردار و متوسط جامعه ضروری است این هتل ها تشویق شوند که رقابت کنند , خدمات بیشتری با قیمت مناسب تر ارائه دهند.

نیاز اساسی است برای جذب جمعی از گردشگران ایرانی که تعطیلات نوروز یا تابستان را به کشورهای همسایه سفر می کنند هتل های جدید سه تا پنج ستاره بیشتری با استاندارد های خوب ساخته وهتل های موجود سازمان دهی شده , موانع و نواقص رفع شود و گردشگران به شمال جهت استفاده از تعطیلات , استراحت و ارامش اقامت خوب درهتل را تجربه کنند.