سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

هاشمی فرزند حقیقی انقلاب و اسلام بود - نمایش محتوای خبر

 

 

هاشمی فرزند حقیقی انقلاب و اسلام بود

امام‌ جمعه شهرستان رامسر گفت: هاشمی‌رفسنجانی فرزند حقیقی انقلاب و اسلام بود که در معماری انقلاب همواره در کنار امام نقش‌آفرینی کرده بود.

هاشمی فرزند حقیقی انقلاب و اسلام بود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان رامسر، حجت‌الاسلام سید جعفر رضایی در مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به اینکه فضای جامعه را غم و اندوه از دست دادن یار امام که گنجی برای انقلاب بود، فراگرفته است، اظهار کرد: مردم، نظام و انقلاب، رشادت‌ها، مدیریت و تدبیرهای این مبارز کهن سال را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنند.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم افزود: کسانی که از روزهای اول و در آغاز راه با ایمان محکم و اخلاص ثابت گام برداشتند، خدا از آنها راضی بوده و آنها نیز از خدا راضی هستند.

امام‌جمعه شهرستان رامسر تصریح کرد: هاشمی‌رفسنجانی یکی از همان افرادی بود که با تحمل ملامت‌ها، سختی‌ها و... بر اهداف خود ایستادگی کرد و سرانجام پیروزی انقلاب اسلامی تحیر و شگفتی را برای ملت و جهانیان به ثمر آورد.

وی با اشاره به اینکه در جامعه ما مردم و مسؤولان را به مال اندوزی متهم می‌کنیم و حاشیه‌های زیادی را نسبت می‌دهیم، خاطرنشان کرد: اما پس از خواندن وصیت‌نامه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی متوجه شدیم که از جان و مال خود برای انقلاب گذاشتند و تصورات اشتباه بود.

رضایی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه بسیاری متن انقلاب و رهبری را کنار گذاشته و به حواشی توجه دارند، اظهار کرد: هاشمی‌رفسنجانی به عنوان اسطوره و الگو ایثار و از خودگذشتگی است که هستی خود را پای انقلاب گذاشت و این عمل وی باید باقی بماند.

وی افزود: جامعیت این مرد قبل از انقلاب و بعد از پیروزی آن، با مدیریت بسیار سخت جنگ و بعد از آن کشور را در کنار رهبری های مقام معظم رهبری به اینجا رسانید.

خطیب جمعه با اشاره به اینکه از همه گروه‌ها، احزاب و قشرهای جامعه در تشییع یار امام حضور داشتند، خاطرنشان کرد: هاشمی‌رفسنجانی را نمی‌شود کوچک شمرد و با حزب، جناح و باند خاصی تعریف کرد، بلکه وی فرزند حقیقی انقلاب و اسلام بود که در معماری انقلاب همواره در کنار امام نقش‌آفرینی کرد و تمام خود را در این راه صرف کرده بود.

وی با بیان اینکه هاشمی‌رفسنجانی رفت، اما آنچه از زندگی او درس می‌گیریم صبر، متانت، و بردباری است و با اشاره به اینکه هر کسی دارای خط باشد دشمن دارد، افزود: اما باید راهی را که با اخلاص و ایمان آغاز شده به خوبی حفظ کرد تا به صاحب آن برسانیم.