جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

نیمی از اعتبارات بخش کشاورزی نکا به متقاضیان پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نیمی از اعتبارات بخش کشاورزی نکا به متقاضیان پرداخت شد

حسن سلیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نکا با اشاره به نگاه توسعه‎ای به مقوله مکانیزاسیون کشاورزی از اختصاص 21 میلیارد ریال اعتبار مربوط به خط مکانیزاسیون کشاورزی به این شهرستان خبر داد.

وی گفت: این مبلغ در راستای توسعه و ارتقاء مکانیزاسیون کشاورزی برای افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها برای خرید انواع ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی به این شهرستان اختصاص یافته است.

سلیمی اضافه کرد: در این زمینه 81 نفر از متقاضیان واجد شرایط برای دریافت تسهیلات فوق به بانک کشاورزی معرفی شدند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان نکا سلیمی همچنین از جذب و پرداخت بیش از 50 درصد از اعتبارات فوق به متقاضیان در شهرستان نکا در بخش کشاورزی خبر داد.

سلیمی همچنین از برگزاری کلاس‌های مختلف در راستای افزایش سطح دانش و آگاهی کشاورزان و باغداران، خبر داد و یادآور شد: یک دوره کارگاه آموزشی عملی هرس و کوددهی باغات مرکبات، با شرکت بیش از 23 نفر در روستای دنگسرک این شهرستان برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این کارگاه آموزشی به صورت تئوری و عملی با حضور در باغات منطقه، آموزش‌های لازم درباره نحوه هرس و کوددهی را به فراگیران ارائه شد.

سلیمی در پایان با بیان اینکه درختانی که به طور مناسب تربیت و هرس شوند دارای عملکرد بالا با کیفیت مناسب‌تری بوده و زودتر به سن باردهی می‌رسند، افزود: هرس، تربیت، شکل درخت و فواصل کاشت عواملی هستند که یک باغدار برای زود باردهی، میزان تولید مطلوب و کیفیت میوه در مدیریت باغ باید مورد توجه قرار دهد.