جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

نیروی دریایی در تامین نیازهای دریایی به مرز خودکفایی رسیده است - نمایش محتوای خبر

 

 

نیروی دریایی در تامین نیازهای دریایی به مرز خودکفایی رسیده است

به گزارش ایرنا، دریادارامیر ˈحبیب الله سیاری ˈ عصر روز شنبه در آیین معارفه فرمانده جدید دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر افزود : هم اینک این نیرو به لحاظ ساخت تجهیزات، قطعه سازی، تعمیر و نگهداری به جایگاهی رسیده است که حتی می تواند نیازهای دیگر ارگان های دریایی را نیز در این حوزه تامین کند.

وی به حرکت درآوردن ناو و زیرناوهای دریایی باهمت کارشناسان و متخصصان نیروی دریایی را از دستاوردهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: تا قبل از انقلاب نیروی دریایی هرگز چنین جایگاهی را نداشت.

دریادار امیر سیاری به اهمیت دانشگاه علوم دریایی نوشهر و نقش آن درتوانمندسازی نیروی دریایی اشاره کرد و یادآور شد: تا قبل از انقلاب اسلامی بیشتر افسران نیروی دریایی دانش آموخته کشورهای آمریکا، انگلیس ، فرانسه و هندوستان بودند اما امروز همه دانش آموختگان نیروی دریایی از این دانشگاه هستند که یک سند پرافتخار برای نظام جمهوری اسلامی است.

وی تصریح کرد: اگر شاهد به اهتزاز درآمدن پرچم نظام جمهوری اسلامی در اقصی نقاط سرزمین های آبی بویژه دراقیانوس آرام ، مدیترانه ، کانال سوئز و آب های آزاد هستیم، این حماسه آفرینی در حقیقت با همت کسانی است که دانش آموخته همین دانشگاه بوده اند.

دریادار امیرسیاری افزود : این دانشگاه در حقیقت به عنوان پراهمیت ترین محل برای نیروی دریایی به شمارمی آید چرا که تضمین کننده آینده فرماندهان نیروی دریایی است.

وی اضافه کرد : این دانشگاه باید همانند گذشته افسرانی را تربیت کند تا سبب بالندگی ، اقتدار و از همه مهم تر حفظ آبروی نظام جمهوری اسلامی باشند.

درپایان این مراسم از خدمات دریادار دوم عرشهˈپیمان جعفری طهرانی ˈ فرمانده پیشین این دانشگاه قدردانی و دریادار دوم عرشه ˈخرداد حکیمیˈ به عنوان فرمانده جدید این دانشگاه معرفی شد.