سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

نیاز اعتبار 250 میلیارد تومانی برای پروژه‌های آبفار مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

نیاز اعتبار 250 میلیارد تومانی برای پروژه‌های آبفار مازندران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام آب‌رسانی روستایی استان 250 میلیارد تومان اعتبار می‌طلبد.

نیاز اعتبار 250 میلیارد تومانی برای پروژه‌های آبفار مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران، مجید عبدالهی در جلسه‌ای پیرامون بررسی وضعیت آب شرب روستاهای شهرستان تنکابن با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام آب‌رسانی روستایی مازندران 250 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، گفت: با توجه به تخصیص 500 میلیون دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی برای آب‌رسانی روستایی کشور 120 میلیارد تومان برای مازندران در نظر گرفته شده که در صورت تخصیص بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام آب‌رسانی روستایی استان به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به برنامه‌ها و سیاست‌های شرکت، اولویت برنامه‏‌ها را اتمام پروژه‎های نیمه‌تمام آب‌رسانی در استان و شهرستان تنکابن اعلام و بیان کرد: مجموع اعتبار در نظر گرفته شده برای پروژه‌های آب‌رسانی روستایی تنکابن 2 میلیارد و 926 میلیون تومان است و یک میلیارد و 200 میلیون تومان از سهم ملی نیز به مجموع اعتبارات پروژه‌های آب‌رسانی روستایی این شهرستان افزوده شد.

عبدالهی افزود: 5 هزار و 300 کیلومتر شبکه فرسوده در استان وجود دارد که بازسازی این مقدار شبکه فرسوده به 280 میلیارد تومان اعتبار نیازمند است.

وی مجموع روستاهای زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران را یک هزار و 539 روستا اعلام کرد و گفت: آب شرب مورد نیاز این روستاها از 289 دهنه چشمه، 374 حلقه چاه و خرید آب از آب و فاضلاب شهری تامین می‌شود.